Batı Trakya Haber

Yunan Subaydan Müftü Ahmet Mete’ye Çirkin Saldırı!

Ramazan Bayramı öncesinde İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’ye emekli Yunan subaydan çirkin saldırı.

Ramazan Bayramı öncesinde İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’ye emekli Yunan subaydan çirkin saldırı.

Yunanistan Emekli Subaylar Birliği İskeçe Şubesi Başkanı Yorgos Georgiadis, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ye çirkin sözlü saldırıda bulundu.

Mahitis Gazetesi’nde yayınlanan makalede Georgiadis, Müftü Ahmet Mete’yi “Maymun Müftü” olarak sert bir dille eleştiriyor. Bununla da yetinmeyen ve hızını alamayan emekli askeri subay, Müftü mete’nin Türkiye’ye yerleşmesini öneriyor.

Açıklamada şu ifadelere yer veriliyor.

“Sahte müftü” olarak adlandırılan bu yüzsüz, Yunan Trakya’sında dindar her Yunan hristiyanı ve müslümanını ifadeleriyle sürekli olarak kışkırtıyor ve biz şunu düşünüyoruz:

1- Onurlu Pomak kökeni için UTANÇ verici.

2- İhanet ettiği doğum yerine ve vatanı YUNAN TRAKYASI vede YUNANİSTAN’da, burada bulunmaktan, onu takip edenlerle birlikte, inandığı ülke Türkiye’ye gidip yerleşsin ve artık zamanı geldi bizi bu işten kurtarsın.

3- Yunanistan’ın tayin ettiği Yasal Müftü pozisyonunun gaspçısı, biz de onu MAYMUN Müftü olarak nitelendiriyoruz. “Hukuki Otoriteye Karşıt Olmak” suçundan dolayı onun sarığı çıkarmalarından önce, sarığını kendisinin çıkarması için ona meydan okuyoruz ve ondan ve (onu takip edenlerden) kurtulmak sakinleşmek istiyoruz.”

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu