Yunanistan Haber

Yunan Basınının Türk Malı Alerjisi Devam Ediyor

Yunan basını Türk malına karşı haberler yapmaya devam ediyor.

Yunan basını Türk malına karşı haberler yapmaya devam ediyor.

Gün geçmiyor ki Yunan basını Türkiye aleyhinde haberler yapmasın. Yine böyle bir haber Atina merkezli bir basın yayın organı tarafından yapıldı.

Yapılan haberde, Atina’daki 401 Askeri Hastane’de Türk malı tıbbi malzemelerin kullanıldığından dolayı, Yunanistan Savunma Bakanlığı ve hükümet eleştiri yağmuruna tutuluyor.

“Ülkenin en büyük askeri hastanesi, Türk malı steril cerrahi seti satın aldı” ifadelerine yer verilen haberde kullanılan fotoğrafın, bu duruma tepki gösteren hastanedeki vatandaşlar tarafından basına gönderildiğine yer veriliyor.

Haberin devamında, yine Atina’daki Deniz Kuvvetleri Hastanesi’nin kantininde Türk malı ürünlerin satıldığını okuyucularına duyuran gazetenin haberinde şu ifadelere yer veriliyor.

“Bize söylediler ve biz buna inanmadık! Görmek için bize fotoğraf ve makbuz gönderdiler. Atina Deniz Kuvvetleri Hastanesi’ndeki kantin, Türk provokasyonlarına karşı Ege’de savaşan veya savaşmaya devam eden askerlere Türk ürünlerini satıyor! Bir askeri personel kantinden ıslak mendil satın aldı. Onları fotoğrafladı ve makbuzla birlikte bize gönderdi. Bu askeri hastanede karşılaşılan tek durum değil. Daha birçok buna benzer durumlarla karşı karşıyayız.”  ifadelerine yer veriyor.

 

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu