Uncategorized

Yunan Basını: “Türk Lirası Toparlandı”

“Erdoğan ekonomiyi destekleme sözü verdikten sonra Türk Lirası toparlandı.”

“Erdoğan ekonomiyi destekleme sözü verdikten sonra Türk Lirası toparlandı.”

Yunanistan’da basın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önlemleri açıklamasından sonra Türk Lirası’nın dolar karşısında keskin bir şekilde toparlandığını yazdı.

Yunanistan’da yapılan haberlerde, “Türk Lirası, düşük faiz politikasına devam edeceği konusunda ısrar eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önlemleri açıklamasından bu yana tüm zamanların en düşük seviyesinden keskin bir şekilde toparlandı.

Daha önce %10’dan fazla değer kaybeden ve dolar karşısında 18,4’e kadar ulaşan Türk Lirası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önlemleri açıklamasından ardından %10,8 güçlendi.” Yorumlarıyla okuyucuya duyurdu.

“Türkiye’deki ekonomik krize rağmen Erdoğan hiçbir yere gitmeyecek.”

 

Öte yandan Ortadoğu analisti Simon Waldman’ın açıklamasına yer veren Yunan basını, “Türkiye’deki ekonomik krize rağmen Erdoğan hiçbir yere gitmeyecek başlığını atarken, “Türkiye’nin şu anda karşı karşıya olduğu devasa ekonomik ve sosyal sorunlara rağmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) yakın gelecekte iktidarda kalması muhtemel” ifadelerini kullanarak okuyuculara duyurdu.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish