Türkiye | Dünya

Yunan Basını: “Kardak’tan Tanıdığımız SAT Komandolarının Başına Geçti”

SAT timinden Tuğamiral Ercan Kireçtepe SAT Komutanı oldu. Yunan basını bu atamaya geniş yer verdi.

Kardak’tan Yunan bayrağını indiren SAT timinden Tuğamiral Ercan Kireçtepe SAT Komutanı oldu. Yunan basını bu atamaya geniş yer verdi.

1996 yılındaki Kardak çıkarmasında Yunan bayrağını kayalıklardan indiren SAT tim üyelerinden, kumpas davası mağduru Tuğamiral Ercan Kireçtepe Sualtı Taarruz (SAT) Komutanlığı’na atandı.

Yunan basını bu atamaya geniş yer verdi. Yapılan haberlerde Yunan komandolarının üstünlüğüne vurgu yapıldı ve bu atamadan korkmadıklarına yer veriliyor.

Ercan Kireçtepe kimdir? SAT Komando Komutanı Ercan Kireçtepe hakkında detaylar.

Ercan Kireçtepe, SAT Komando Komutanlığı görevine atandı. Adı Kardak çıkarması ile anılan Ercan Kireçtepe, Kardak krizinin olduğu gün adaya çıkıp Türk bayrağı dikmiş ve adını tarihe yazdırmıştı. Peki, Ercan Kireçtepe kimdir nereli? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler.

Çanakkale Gelibolu doğumlu olan Ercan Kireçtepe, atama kararları neticesinde SAT Komando Komutanlığı görevine getirildi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Beykoz SAT Komando Komutanlığı görevine getirilen Ercan Kireçtepe, FETÖ kumpas davalarında hüküm giymişti.

Daha sonra Sualtı Taarruz Komutanı ve Sualtı Taarruz Komutan yardımcılığı gibi pozisyonlarda görev almıştır.

Bir yıl önce İskenderun Deniz Üs Komutanlığı görevinden Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına atanan Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Beykoz SAT Komando Komutanlığı görevine atandı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu