Türkiye | DünyaVideo Haber Genel

YTB’den “Türk Diasporası Medya Ödülleri” Yarışması

YTB "Türk Diasporası Medya Ödülleri" yarışması düzenliyor.

YTB “Türk Diasporası Medya Ödülleri” yarışması düzenliyor.

Türkiye’deki Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), kuruluşunun 10’uncu yılında yurt dışındaki genç iletişimcileri teşvik etmek ve çalışmalarına katkı sunmak amacıyla “Türk Diasporası Medya Ödülleri” yarışması düzenliyor.

Yarışma; Kısa Film, Senaryo, Dosya Haber, Yeni Medya ve Fotoğraf olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleştirilecek.

Yarışmaya yurt dışında yaşayan ve bulunduğu ülkede en az 7 yıl süreyle ikamet şartını yerine getirmiş; 18-45 yaş arası tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile mavi kartlı vatandaşlar başvurabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar, başvurularını şartnamede detayları belirtilen belgeler ve imzalı şartname ile en geç 17 Ağustos 2020 tarihine kadar YTB Başvuru Sistemi “başvuru.ytb.gov.tr” adresinden tamamlamaları gerekiyor.

İLK 10 ADAYA MEDYA AKADEMİSİ

Yarışmada, her bir kategori için ayrı bir seçici kurul oluşturulacak ve yarışma sonunda tüm kategorilerde ilk 10’a giren toplam 50 adaya, detayları daha sonra www.ytb.gov.tr web sitesi aracılığıyla bildirilecek olan Diaspora Medya Akademisi’ne ücretsiz katılım imkanı sağlanacak.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 25 BİN TL

Yarışmada kısa film kategorisinde birincilik ödülü 25 bin TL olarak belirlenirken, senaryoda 15 bin TL, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorinde 10 bin TL olarak açıklandı. İkincilik ödülleri ise kısa filmde 20 bin TL, senaryoda 10 bin TL, dosya haber, yeni medya ve fotoğrafta 7 bin 500 TL olarak paylaşıldı. Yarışmada üçüncü olan adaylar ise kısa film kategorisinde 15 bin TL, senaryo, dosya haber, yeni medya ve fotoğrafta 5 bin TL almaya hak kazanacak.

ŞARTNAMELER

– Kısa Film Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Senaryo Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Dosya Haber Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Yeni Medya Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

– Fotoğraf Kategorisi Şartnamesi (tıklayınız.)

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu