Batı Trakya Haber

Yeni Hava Trafik Kontrol Kulesi Yapımı İçin Düğmeye Basıldı

Dimokritos Havalimanı’na yeni Hava Trafik Kontrol Kulesi yapımı için harekete geçildi.

Dedeağaç (Aleksandrupolis) Dimokritos Havalimanı’na yeni Hava Trafik Kontrol Kulesi yapımı için harekete geçildi.

Amerikalıların Dedeağaç’a ayak basmasından sonra, önce Dedeağaç Limanı şimdi de Dimokritos Havalimanı’nda yenileme çalışmalarına hız verildi.

Yaklaşık sekiz yıldan beri sürüncemede olan uçakların yakıt ikmali için yeraltı yakıt depoları yapımı ve yeni Hava Trafik Kontrol Kulesi yapımı için harekete geçildi. Sözkonusu çalışmalara, Amerikalıların Dedeağaç’a gelmesiyle hız verilmesi dikkat çekiyor.

Önce Dedeağaç Limanı’nın Amerikan güçleri tarafından kullanılması kapsamında, limanı 2010 yılından bu yana engelleyen batık bir mavnanın çıkarılması için 2,3 milyon dolar yatırım yaptı ve çalışmalar tamamlandı.

Devamında Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Meriç (Evros) Bölgesi Başkan Yardımcısı Dimitrios Petrovic, geçtiğimiz hafta Maliye Bakanlığı ve Kalkınma ve Yatırım Bakanlığı’na bir mektup gönderdi ve Dedeağaç Devlet Havaalanı “Dimokritos”a sabit yer altı yakıt depolama tankları yapılmasını talep etmişti. Bu çalışma için de start verildi.

Bir başka önemli gelişme ise Semadirek adasında bulunan helikopter pistinin 24 saat çalıştırılabilmesi için ekipman ve lisansın vede modernizasyonunu için çalışmaların başlatılması. Amerikalıların Semadirek adasını da kullanmaları için bu çalışmaların yapılmasına hız verildi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish