Batı Trakya Haber

Yeni Ders Yılı Koronavirüs Önlemleri İle Başladı

2020-2021 yeni eğitim yılı Koronavirüs önlemleri İle başladı.

2020-2021 eğitim yılı Yunanistan genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle başladı. Öğrenciler arasında sosyal mesafenin korunmasına özen gösterilirken, öğrencilerin sınıflara maske ile girmeleri sağlandı.

Yeni eğitim yılının ilk gününde öğretmenler ve öğrencilerin okulda kaldıkları süre içerisinde maske kullanarak hijyen önlemleri ve sosyal mesafeye uydukları görüldü..

İlkokullarda öğrenciler sınıfta yaklaşık 1 saat kalırken, Ortaokul ve Liselerde öğrenciler yeni eğitim yılının ilk gününü sınıflara girerek kitapları aldıktan sonra okuldan ayrıldı.

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi öğrencileri sabah 08.00’dan itibaren okula gelmeye başladı. Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Müdürü Tunalp Mehmet ve diğer öğretmenlerin de hazır bulduğu yeni eğitim yılının ilk gününde okul bahçesinde düzenlenen törenden sonra öğrenciler okulun içine girdiler ve kitaplarını alarak okuldan ayrıldılar.

Eğitim ve Sağlık Bakanlıkların aldığı ortak karar gereği öğrenciler her sabah okula gelirken maske ile gelecek ve okulda kaldıkları süre içinde maskelerini çıkartmadan sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek zorundalar.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish