Batı Trakya Haber

Yeni Cami İnşaatı İçin Ruhsat Verildi, Ama Ne Şekilde Hizmet Verecek?

Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı tarafından Batı Trakya’da yeni cami inşaatı için “şartlı” ve soru işaretleriyle dolu ruhsat verildi.

Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı tarafından Batı Trakya’da yeni cami inşaatı için “şartlı” ve soru işaretleriyle dolu iki aşamalı ruhsat verildi.

İskeçe’nin Balkan kolunda Mustafçova (Miki) Belediyesi’ne bağlı Zümbül Mahalleye yeni cami inşaatı için Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı tarafından ruhsat verildi.

Bu bağlamda, Din İşleri Genel Sekreteri Yorgos Kalancis’in 20 Temmuz tarihli kararı ile Mustafçova (Miki) Belediyesi’ne bağlı Zümbül Mahalle Vakıf İdaresi’ne 139.01 metrekarelik bir ibadet yeri (cami) inşa etme ruhsatı verildiği açıklandı.

Yasal temsilci Ramadan Cemali Hasan’ın verdiği resmi dilekçede 214 Zümbül Mahalle sakinin imzası bulunuyor.

Yeni caminin inşaat ruhsatı ile ilgili olarak, inşaat öncesi aşama için verildiği belirtlirken, söz konusu ruhsatın caminin hizmet vermesi ve işletilmesi ile ilgili olmadığına vurgu yapılırken, ikinci aşamada ise caminin kurulması ve işletilmesi için ruhsat verileceği belirtiliyor.

Son olarak, Zümbül Mahalle Vakıf Heyeti, inşaat işlerinin ilerleyişi hakkında İskeçe Müftülüğü ve ilgili Bakanlık birimini bilgilendirmekle yükümlü olduğu ifade ediliyor.

İlgili ruhsat aşağıdadır.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish