Yunanistan Haber

“Yavaş Yavaş Diyaloğumuza Başlayabiliriz”

Avramopulos, “Miçotakis Türkiye ile uzlaşma kanalını açık tutmamızda ısrar etmekte çok haklı" dedi.

Eski Dışişleri Bakanı Avramopulos, “Miçotakis Türkiye ile uzlaşma kanalını açık tutmamızda ısrar etmekte çok haklı” dedi.

Yunanistan eski Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopulos, “Keşif amaçlı temaslarda dürüstlük ve bütünlük gerekiyor. Son zamanlarda gündeme gelen bu konular masadan kaldırılırsa bir anlaşmaya varabiliriz ve yavaş yavaş diyaloğumuza başlayabiliriz.” Değerlendirmesini yaptı.

SKAİ radyosuna konuşan Dimitris Avramopulos, “Bu yolun birçok engeli var. Yunan tarafı ve şahsen Başbakan, Türkiye ile keşif amaçlı temaslardan başlayarak bir tür yol haritası olan uzlaşma kanalını açık tutmamızda ısrar etmekte çok haklı” dedi.

Avramopulos, MEB sorununun çözülmesini kim istemiyor ki? Kıta sahanlığının çözülmesini kim istemez ki? Ama bunu başaramazsak da uluslararası tahkime varabilir ve sonucu kabul edebiliriz” dedi.

Avramopulos şunları dile getirdi: “Her durumda, ulusal egemenlik hakları etkilenmez. Yunanistan egemendir, mülkiyeti uluslararası anlaşmalarla korunmaktadır. Adaların Yunanlılığı tehdit altında olmadığı gibi. Nerede görüşme var? MEB’in de ötesine uzanan kıta sahanlığı ve egemenlik hakları için.

Şu anda basiretli bir yönetim kadrosuna sahibiz. Dış politika meselesini kendi eline alan Başbakanın, gerçekten hem gerçekçi hem de vatansever olan modern bir politikacı olması önemlidir.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu