Yunanistan Haber

Yardım Kampanyası Hakkında Soru Önergesi Verdi

Velopulos, Başbakan, hükümet ve ilgili Bakanlılara yönelik soru önergesi yatırdı.

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği’nin, Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü ile birlikte yapmış olduğu yardım kampanyası hakkında Kiriakos Velopulos, Başbakan, hükümet ve ilgili Bakanlılara yönelik soru önergesi yatırdı.

Aşırı milliyetçi “Elliniki Lisi” (Yunan Çözümü) Partisi lideri Kiriakos Velopulos tarafından yatırılan soru öndergesinde, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği’nin Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü ile birlikte yapmış olduğu yardım kampanyasının yasal olup olmadığını, hükümetin Seçilmiş Müftülükleri resmi olarak tanıyıp tanımadığını, eğer tanımıyorsa neden yabancı bir ülkeye yardım toplanmasına izin verildiği  soruluyor.

Hatırlanacağı üzere, bütün dünyada etkisini şiddetli bir şekilde hissettiren Koronavirüs salgınında sağlık sektöründeki ihtiyaçları gidermek üzere yardım kampanyası başlatılmıştı.

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü ve Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği tarafından başlatılan ve toplanan yardımlar geçtiğimiz günlerde ülkemiz Yunanistan ve Anavatanımız Türkiye’ye teslim edilmişti.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu