Yunanistan Haber

Velopulos: “Atatürk Evi Müzesi Rum Kırımı’na Adanmış Bir Müze Olsun”

Velopoulos, Atatürk Evi Müzesi'nin sözde "Rum Kırımı'na adanmış bir müze" olmasını teklif etti.

Aya Sofya’nın ibadete açılması üzerine, Yunan Parlamento Üyesi ve Yunan Çözümü Partisi lideri Kiriakos Velopulos’tan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev hakkında iğrenç bir teklif geldi. Velopoulos, Atatürk Evi Müzesi’nin sözde “Rum Kırımı’na adanmış bir müze” olmasını teklif etti.

Yunan Parlamento Üyesi ve Yunan Çözümü (Elliniki Lisi) partisi lideri Kyriakos Velopoulos, Ayasofya’nın yeniden cami olmasına misilleme olarak, Selanik’teki Atatürk Evi Müzesi’nin sözde “Rum Kırımı’na adanmış bir müze” olmasını teklif etti.

Türk mallarina ambargo uygulanmalı”

“Star Gazetesi’nde yer alan habere göre, Elliniki Lisi partisinin lideri Kiriakos Velopulos, İstanbul’daki Aya Sofya’nın yeniden camiye dönüştürme kararına misilleme olarak, Türk sınırlarının kapatılması ve malların geçişi için genel bir ambargo uygulanmasını önerdi. Velopoulos, “Hükümet, siyasi partiler ve her Yunan, partimizin parlamentoda uzun zamandır önerdiği somut eylemlere destek vermelidir. Tüm Türk malları ve bunların geçişi için sınırların derhal kapatılması, Türk mal ve hizmetleri genel ambargosu yürürlüğe girmelidir” dedi.

Fofi Gennimata “Yunanlılar için darbedir” dedi.

Değişim Hareketi (KİNAL) Partisinin lideri Fofi Gennimata da Cumhurbaşkanlığı kararnamesini hedef aldı. Gennimata, “Aya Sofya’nın cami olması tüm Hıristiyanlığa hakarettir. Bu bizim, yani Yunanlılar için bir darbedir. Artık sözle değil yaptırımlarla cevap verilmeli” dedi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu