Yunanistan Haber

Vakalar Arttı, Azınlık Üyesi Tıp Dünyası Çalışanları Nerede? Yunan Basını Nerede?

Batı Trakya da dahil olmak üzere Koronavirüs vakalarında oldukça yüksek ve endişe verici artışlar yaşanıyor.

Son günlerde ülkemiz Yunanistan’ın birçok bölgesinde, Batı Trakya da dahil olmak üzere Koronavirüs vakalarında oldukça yüksek ve endişe verici artışlar yaşanıyor.

Hatırlanacağı üzere, Batı Trakya’da Azınlık üyesi Tıp Dünyası Çalışanlarının çoğunluğunu temsil eden bir grup geçtiğimiz Ramzan Bayramı öncesinde yazılı bir açıklama yapmış ve Bayram Namazı kılınmasının sakıncalı olduğunu ileri sürerek kılınmaması yönünde tavsiyelerde bulunmuştu.

Peki, bu günlerde vakalar yine endişe verici bir artış gösteriyor, daha önce açıklama yapıp tavisyelerde bulunan ve vatandaşları korumak istediğini belirten Batı Trakya’da Azınlık üyesi Tıp Dünyası Çalışanları nerede? Şimdi vakaların artışından dolayı endişe duymuyorlar mı? 15 Ağustos tarihinde Meryem Ana’nın göğe yükseliş günü kutlaması yaklaşıyor, Hristiyan vatandaşlarımıza, Metropolit ve Kiliselere önlem almaları tavsiyesinde bulunmayacaklar mı?

Yazılı açıklamayı yapan, Hipokrat Yemini etmiş ve insan sağlığını en iyi bilen ve hizmet eden Batı Trakya’da Azınlık üyesi Tıp Dünyası Çalışanlarının Batı Trakya’da birlikte yaşayan iki toplum arasında ayrımcılık yaptığına asla inanmıyorum, dolayısıyla da bir açıklama yapmalarını her an gözlemliyorum.

Bu günlerde ülkemiz Yunanistan’ın yetkili kurumları vakaların artışından dolayı bazı yeni önlemler aldı. Toplu yapılan etkinlikler, hatta kapalı alanlarda ayakta durmak dahi yasaklandı. 15 Ağustos Meryem Ana’nın göğe yükseliş günü kutlaması yaklaşıyor, Batı Trakya’da Azınlık üyesi Tıp Dünyası Çalışanları, Ramazan Bayramı öncesinde yaptığı gibi mutlaka bir açıklama yapacaktır diye ümit ediyorum.

Keza Yunan basını da suskunluğunu koruyor. Ramazan ve Ramazan Bayramı öncesinde “Koronavirüsü Müslümanlar dağıtıyor, önlemler alınsın”, “hükümet camileri kapatsın, Koronavirüs camilerden yayılıyor”, “Bayram namazı kılınmasın ve toplu Bayram kutlaması yapılmasın” diye naralar atan, çarşaf çarşaf sayfalar dolduran Yunan basınından da 15 Ağustos yortusu öncesinde uyarı ve açıklamalar bekliyorum. Müslümanların Ramazan ve Bayramlarında bulaşan ve artan koronavirüs, Hristiyanların yortularındaki ayin ve kutlamalarda artmıyor mu? Tehlike yok mu yani?

Batı Trakya’da Azınlık üyesi Tıp Dünyası Çalışanlarının geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde tavsiye niteliği taşıyan yazısından bir iki paragrafını şöyle bir hatırlayalım:

“Bizler, sağlık dünyasının Batı Trakya’daki Azınlık Neferleri olarak,  son günlerde halkımızın sanki Dünyada, Ülkemizde ve bölgemizde bir pandemi yaşanmamış gibi, tedbirleri pek fazla uygulamadan hareket ettiklerini maalesef gözlemliyoruz.

Bayram Namazı esnasında sosyal mesafeyi korusak bile, Namaza geliş ve Namazdan sonra, sosyal mesafenin korunabileceğine inanamadığımız için, bu durumdan sonra eğer hiç arzu etmediğimiz sonuçlar ortaya çıkmaya başlar, Allah korusun vakalar artarsa, biz Batı Trakya’da Azınlık üyesi Tıp Dünyası Çalışanlarının çoğunluğunu temsil eden bir grup olarak, bu konuda siz değerli halkımızı uyarmak sorumluluğunu hissettik.

Batı Trakya genelinde Bayram Namazı’nın bu ortamda kılınmasının toplum sağlığı açısından oluşturabileceği büyük sorunları da göz önüne alarak kılınmaması yönünde karar alınması tavsiyemizdir.”

BEKLEYELİM; DAHA 15 AĞUSTOS TARİHİNE KADAR ZAMAN VAR!

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu