Batı Trakya Haber

Üçüncü Kez “Özel Anaokulu” Başvurusu Yapıldı, Ama Burası Yunanistan! Şaşırmıyoruz!

"Gümülcine ve İskeçe’de “Özel Anaokulu” açabilmek için üçüncü defa başvuruda bulunduk."

Batı Trakya Türk Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi Gümülcine ve İskeçe’de “Özel Anaokulu” açabilmek için üçüncü defa başvuruda bulunduğunu açıkladı. BAKEŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadele yer veriliyor.

“2011 ve 2018 yıllarında yapmış olduğumuz başvurulara olumlu ya da olumsuz yanıt alamamıştık.”

BASIN BÜLTENİ

31/03/2021

Batı Trakya Türk Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi olarak Azınlığımızın en önemli konularından biri olan eğitim alanında yaşanan sıkıntılara çözüm üretmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Bilindiği üzere yeni özel okul açmak için başvurular her yıl 2 Ocak – 31 Mart tarihleri arasında yapılmaktadır. Bugün, 31 Mart 2021 tarihi itibariyle bu yılki başvurular sona ermiştir. Toplumumuzun temel eğitim alanında karşılaştığı sorunlara bir nebze çözüm üretebilmek için Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi olarak 26 Mart 2021 Cuma günü Gümülcine ve İskeçe’de “Özel Anaokulu” açabilmek için üçüncü defa başvuruda bulunduk.

Daha önce 2011 ve 2018 yıllarında yapmış olduğumuz başvurulara olumlu ya da olumsuz yanıt alamamıştık. Bu kez yaptığımız başvurulara olumlu yanıt alacağımızı umut ediyoruz. Bölgemizde pekçok “Özel Anaokulu” örnekleri mevcut olması nedeniyle yetkililerin dilekçelerimize tez zamanda yanıt vermesini bekliyoruz.

BATI TRAKYA AZINLIĞI KÜLTÜR VE EĞİTİM ŞİRKETİ

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish