Yunanistan Haber

Uçaklarda Koltuk Kemerlerini Kesiyordu, Yakalandı!

Yolculuk yaptığı uçaklarda koltuk emniyet kemerini keserek yanına alıyordu.

Yolculuk yaptığı uçaklarda oturduğu koltuğun emniyet kemerini keskin cam veya çakı ile keserek yanına alıyordu. Ancak yapılan takip sonucu son yolculuğunda yakalandı.

Aslen Selanikli olan 52 yaşlarında kadın doğum uzmanı bir doktor, görev yaptığı Girit adasına uçak ile yaptığı yolculuklarında her defasında oturduğu koltuğun emniyet kemerini, kendisinin yaptığı 6 cm’lik küçük bir cam ile keserek hatıra olarak yanına alıyordu. Ancak doktor son yolculuğunda yakayı ele verdi ve polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Doktorun, spesifik olarak şu yolculuklarda koltuk operasyonunu gerçekleştirdiği belirtiliyor: Selanik’ten Kandiye’ye (İraklio) 11.9.20’de, Kandiye’den Selanik’e 21.12.20’de, Selanik’ten Kandiye Girit’e 23.12.20, Kandiye Girit’ten Atina’ya 3.2.21, Atina’dan Düsseldorf Almanya’ya 3.2. 21.

Girit Kandiye havaalanı emniyet birimi tarafından takibe alınan yolcu listesi kontrol edildi ve çapraz kontrol gerçekleştirildikten sonra, güvenlik görevlileri, tümünde ayrıntıları ve ev adresi ile yalnızca belirli bir yolcu olduğunu buldu. Bahsekonu doktorun toplamda 10 koltuğun emniyet kemerini kestiği tespit edildi ve zararın yaklaşık 1.000 euro olduğu belirtiliyor.

Yapılan operasyonla yakalanan doktor suçunu kabul ederek bunu neden yaptığını sadece Savcılığa anlatacağını dile getirdiği belirtiliyor.

Doktor polisteki ilk ifadesinde, “Kemerleri kestiğimi kabul ediyorum. Üzerimde bulundurduğum küçük bir çakıyla toplam 12 kemer kestim. Bazılarını Selanik’te bir akrabamın evinde ve bazılarını da Almanya’da dostane bir evde sakladım. Bunu neden yaptığımı Savcıya söyleyeceğim” dediği belirtiliyor.

Ancak elde edilen bilgilerde, doktorun bunu neden yaptığını yakın çevresine anlattığına göre, havayolu şirketinin kendisine bir zamanlar para cezası kestiğini bu sebepten dolayı havayolu şirketine kızgınlığından dolayı bu eylemleri yaptığını söylediği belirtiliyor.

B7 kapısında operasyon

Operasyon ile ilgili edinilen bilgiye göre, Havaalanı Güvenlik polisi 13 Şubat saat 17:10’da uçağın Almanya’dan yeni geldiği B7 kapısına gitti. Orada gizemli yolcunun 28E ve 28F koltuklarından iki kemeri kestiği uçaktaki kabin mürettebatı tarafından belirlendi. Doktor ise 28D numaralı koltukta seyahat ediyordu. Kontrol kapısına gelen polis ekibi doktoru görür görmez yanına yaklaştı ve tepki veremeden onu kontrol etmek üzere gözaltına aldı.

Sırt çantasının aranması sırasında iki adet gümüş tokalı mavi emniyet kemeri bulunup el konulurken, çantasında 6 cm’lik küçük bir çakı ve 4,5 cm uzunluğunda dikdörtgen şeklinde kırık turuncu bir cam parçası bulundu. Polis doktorun Girit’teki evinde Savcı Yardımcısı’nın huzurunda yaptığı aramada 5 emniyet kemeri, bir bavul ve iki bıçak bulundu. Doktor hakkında dosya hazırlandı ve ilgili Savcılığa sevk edildi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu