Türkiye | Dünya

Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Toplantısı Gerçekleştirildi

T.C. Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi ile bir araya geldi.

T.C. Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, DEİK/Türkiye-Yunanistan İş Konseyi ile bir araya geldi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısını T.C. Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in katılımlarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya, T.C. Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığı, Elçi ve Genel Müdür Yardımcısı Berk Baran, İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve DTİK (Dünya Türk İş Konseyi) Yunanistan Temsilcisi İsmail Memet Çavuş iştirak ettiler.

Toplantıda T.C. Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, Yunanistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gidişatı ve Yunanistan ekonomisinin son durumu hakkında İş Konseyi’ni bilgilendirdi.

Toplantıda ayrıca pandemi ile beraber öne çıkan sektörler ve iş birliği fırsatları ile ilgili İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ile de fikir teatisinde bulunuldu. Bahsedilen sektörler ve fırsatlar ile ilgili İş Konseyi’nin önümüzdeki dönemde ve kısa vadede aksiyon planları ele alınarak, iki ülke iş dünyasının bir araya gelmesinin faydalı olacağının altı çizildi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish