Spor

Türkiye, Yunan Futbolcular İçin Cazibe Merkezi Haline Geldi

Türkiye’nin futbol pazarı, Yunan futbolcular için bir cazibe merkezi haline geldi.

Türkiye’nin futbol pazarı, Yunan futbolcular için bir cazibe merkezi haline geldi.

Yunanistan’da son yıllara profesyonel futbolcuların kazançları oldukça düşük seviyelere inince, futbolcular çareyi dış ülkelere gitmekte aramaya başladı. Bu ülkelerin başında da tartışmasız Türkiye geliyor.

Türkiye, Yunan futbolcular için en popüler 10 destinasyondan biri haline geldi. Yunanistan’da aldıkları paranın neredeyse 3 katını alıyorlar. Durum böyle olunca da Türkiye’de 8 Yunan futbolcu değişik takımlarda top koşturuyor.

Bunlar;

Türkiye Süper Ligi’nde Dimitris Pelkas (Fenerbahçe), Tassos Bakasetas (Trabzonspor), Georgios Tzavellas (Alanyaspor), Manolis Siopis (Alanyaspor), Dimitrios Kolovetsios (Kayserispor), Dimitris Chatzisaias (Rizespor), Stelios Kitsiou (Ankaragücü), Aleksandros Katranis (Hatayspor).

Yunan basınında çıkan habere göre, Türk insanının Yunan futbolculara karşı bir saygısının olduğu ileri sürülüyor ve bu futbolcuların da Türkiye’de mutlu oldukları belirtiliyor.

Georgios Tzavellas’ın 2021’in başında yaptığı açıklamalarla meslektaşlarına açık bir mesaj veriyordu.

“Genel olarak buradaki genel hava Yunan oyuncular için çok olumlu. Türkiye ligi bize uygun ve bizi bağrına basıyor. Aramızda rekabet yok. Türkler Yunan oyuncuları arıyor” demişti.

Türkiye’deki Yunan futbolcuların varlığı artabilir mi? Veriler şimdilik en azından bu yönde bir zemin olduğunu gösteriyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish