Batı Trakya Haber

Türkiye İle Sınır Kapılarının Açılmasını İstiyorlar

Batı Trakya Otelciler Derneği’nden çağrı. “Türkiye ile sınır kapılarını açın”.

Batı Trakya Otelciler Derneği’nden çağrı. “Türkiye ile sınır kapılarını açın”.

Trakya (Batı) Otelciler Derneği Başkanı Apostolos Palakidis, Yeni Demokrasi partisi Meriç ili (Evros) Milletvekili Hristos Dermencopulos ile görüştü.

Görüşmede, Batı Trakya bölgesindeki Yunanistan ile Türkiye arasındaki Bahçeköy (Kipi) – İpsala ve Çörekköy (Kastanies) – Pazarkule sınır kapılarının açılması konusu ele alındı.

Trakya (Batı) Otelciler Derneği Başkanı Apostolos Palakidis, son haftalarda, sektörün geleceği için endişelerini paylaşmak ve bunları çözmek amacıyla bir müdahale planını birlikte formüle etmek üzere harekete geçtiklerini ve sorunun bir an önce çözülmesi için Milletvekilleri ve tüm ilgili kurumlarla itrtibata geçtiklerini belirtti. Başkan Palakidis, Milletvekili Hristos Dermencopulos’a Batı Trakya’daki turizm konuları hakkında bilgi verilirken, Bulgaristan ve Türkiye ile sınır kapıarının bir an önce açılması gerekliliğini bir kez daha vurguladığı ifade ediliyor.

Benzeri talebin ve hareketliliğin Kavala, Selanik ve Kuzey Yunanistan’daki otelcilerden de geldiği ileri sürülüyor. Öyle ki Türkiye ile Yunanistan arasında sınır kapılarının kapandığı günden beri adalar, Batı Trakya ve Kuzey Yunanistan’da otelciler başta olmak üzere, yemek sektöründe faliyet gösteren işletmelerin çok zor günler geçirdiği, adeta kapılarına kilit vurmanın eğiğine geldikleri belirtiliyor.

Şimdi tüm gözler Yunanistan’ın Mayıs ayı başından itibaren turizmi yeniden açmasına çevrildi. Bu kapsamda Türkiye ile de kara ve hava sınır kapılarının açılması bekleniyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu