Yunanistan Haber

“Türkiye İle Olası Bir Krizde Yalnız Kalacağız”

“Durum çok kritik, Yunanistan'ın “kırmızı” çizgileri ortaya koyması lazım."

Yunanistan eski Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, katıldığı bir sabah haber programında, Yunanistan ile Türkiye ilişkilerine değindi.

Apostolakis’e göre, Türkiye’nin koşullardan faydalandığını ve işine gelenleri kabul ettirmek istediğini ileri süren Apostolakis, “Bizi test ediyor ve kimse ona engel olabileceğini göstermedi” dedi ve devam etti.

“Olası bir krizde yalnız kalacağız”

“Durum çok kritik, Yunanistan’ın “kırmızı” çizgileri ortaya koyması lazım, ancak durum özellikle diplomatik düzeyde hala çok çalışma gerektiriyor. Türkiye ile anlaşmazlık yaratan ve çözüm bekleyen konular var, bunlar MEB ve kıta sahanlığı tanımıyla ilgili konulardır. Bu nedenle ittifaklar güçlendirilmelidir, ancak birçok ülke komşu Türkiye ile gelecekteki işbirliği penceresini kapatmak istememektedir. Olası bir krizde ABD ve Avrupa Birliği’nden destek var olsa da büyük ihtimalle yalnız kalacağız. Gerekli olan, silahlı kuvvetleri planlama ve bakış açısı ile güçlendirmektir. Türkiye’nin Yunanistan ile arasında olası bir sıcak çatışmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lehine değil, aksine aleyhinedir.” İfadelerini kullandı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu