Türkiye | Dünya

Türk ve Yunan Askeri Heyetleri Yeniden Toplanıyor

"Biz tabii ki barıştan, istikrardan, müzakere ve diyalogdan yanayız, bunları destekliyoruz fakat herhangi bir oldubittiye de izin vermeyiz."

Türk ve Yunan askeri heyetlerinin beşinci toplantıyı yarın yapması planlanıyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Barıştan, istikrardan, müzakere ve diyalogdan yanayız, bunları destekliyoruz fakat herhangi bir oldubittiye de izin vermeyiz.” İfadelerini kullandı.

Bakan Hulusi Akar, Türkiye ile Yunanistan askeri heyetleri arasında NATO Karargahı’nda gerçekleştirilen toplantılardan beşincisinin 22 Eylül 2020 yarın yapılmasının planlandığını açıkladı.

“Biz barıştan ve diyalogdan yanayız, fakat herhangi bir oldubittiye de izin vermeyiz.”

Doğu Akdeniz’deki son gelişmelerden de bahseden Bakan Akar, Türkiye ile Yunanistan askeri heyetleri arasında NATO Karargahı’nda “ayrıştırma usullerinin” görüşüleceği teknik toplantının beşincisinin yarın yapılmasının planlandığını aktararak, “Biz tabii ki barıştan, istikrardan, müzakere ve diyalogdan yanayız, bunları destekliyoruz fakat herhangi bir oldubittiye de izin vermeyiz.

Hem kendi hem de KKTC’li kardeşlerimizin hak alaka ve menfaatlerini korumakta azimli, kararlı ve muktediriz. Karşı taraf sürekli olarak ‘taciz, gerilim, saldırı’ gibi ifadeler kullanıyor. Ne tacizi, ne gerilimi? Bizim yaptığımız iş tamamen teknik, bilimsel, 2004’de ilan ettiğimiz kıta sahanlığı bölgemizde yaptığımız bir çalışma. Daha önce de bununla ilgili çalışmalar yapıldı orada. Yeni bir şey değil” değerlendirmesinde bulundu.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish