Yunanistan Haber

Türk Gazeteciler Meis (Kastelorizo) Adasında Hedef Gösterildi!

Anadolu Ajansı’ndan biri Türkiye’den diğeri de Yunanistan Batı Trakya’dan olan iki gazeteci kardeşimiz “tourkikanea.gr” haber portalı tarafından “Hedef” gösterildi.

Anadolu Ajansı’ndan biri Türkiye’den diğeri de Yunanistan Batı Trakya’dan olan iki gazeteci kardeşimiz Gümülcine’de yayın yapan “tourkikanea.gr” haber portalı tarafından “Hedef” gösterildi.

Gazetenin yayınladığı haber-yorumunda Anadolu Ajansı için “devlet propaganda ajansı” ifadesi kullanılırken, “bugünlerde Türk vatandaşı ve MİT ajanı-gazetecisinin Kastelorizo’ya gitmesine neden izin veriyoruz? Neden ayağını basmasına izin verdik? MİT ajanlarının oynadığı rolü bilmiyor muyuz? Umarız ona gerektiği gibi davranırlar.” İfadeleriyle iki gazeteci kardeşimiz düpedüz açıkça “hedef” olarak gösterildi.

Gazetenin haber-yorumunda ayrıca gazetecileren Tevfik Durul’un pasaportu ve Batı Trakyalı foto muhabiri kardeşimiz Ayhan Mehmet’in fotoğrafını da yayınladığı görülüyor.

Yayınlanan bu haberin ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Dr. Fahrettin Altun twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Meis’te görev yapan AA çalışanlarını faşist bir internet sitesi eliyle hedef gösteren Yunan makamlarını kınıyoruz.

Basın özgürlüğü dersi vermeye kalktıkları Türkiye’de Yunan gazeteciler istediği gibi çalışırken; bir AB üyesinin mafya devleti gibi davranabilmesi düşündürücüdür.

Buradan Yunan makamlarına sesleniyorum: O gazeteci arkadaşlarımızın saçının teline zarar gelirse bunun bedelini ödersiniz.

En zor koşullarda gazetecilik görevini ifa eden Anadolu Ajansı’nı tehdit ederek, hedef göstererek, bilgilerini ifşa ederek susturmak kimsenin harcı değildir.”

“We condemn the Greek authorities’ efforts to incite violence, through a fascist website, against AA journalists in Meis.

That Greek journalists work freely in Turkey, which the EU loves to lecture on press freedom, as Greece, an EU member, acts like a mafia state is worth noting.

My message to Greece is as follows: You will pay the price if those Turkish reporters come in harm’s way.

Nobody can silence Anadolu Agency, whose staff work in the most hostile environments, through threats, intimidation or the publication of their personal information.”

Haberin linki:

https://tourkikanea.gr/arthra-tou-istologiou/mit-181/?fbclid=IwAR3VLmuZDs47fBV_0sg8U7D04Qt8PmWGUcki55VFjBXCiM84te864UpokW0

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu