Batı Trakya Haber

Türk Askerleri İle Fotoğraf Çektirdi

Shinas, Türk askerleri ile selamlaştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Shinas Türk askerleriyle selamlaştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu Yunanlı Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, Batı Trakya’yı ziyareti kapsamında, Bahçeköy (Kipi) sınır kapısında görev yapan FRONTEX görevlileri ve köprü üzerinde nöbet tutan askerleri ziyaret ederek sohbet etti.

Başkan Yardımcısı Shinas, köprü üzerinde kırmızı çizgiyi geçerek Türkiye tarafına geçti ve köprü üzerinde nöbet tutan Türk askerleri ile de selamlaştı ve bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu Yunanlı Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, burada yaptığı kısa değerlendirmede şunları dile getirdi:

“Burada bu sınırda Avrupa’nın en büyük FRONTEX arazi operasyonuna sahibiz. Bu bir Avrupa sınırıdır, korunacak bir sınırdır, aynı zamanda Avrupa değerlerini simgeleyecek bir sınırdır, çünkü sınırlarımızı koruyabilir, aynı zamanda insan haklarına ve özgürlüklerine ve Avrupa ilkelerine de saygı duyabiliriz. İlk kez Ekim 2016’da Üçuluslu Avrupa Sınır ve Sahil Güvenliğini açtığımız zamandı, ardından geçen yıl Kastanies’te yaşanan olaylarda Avrupalı yöneticileriyle birlikte buradaydım. Bu Trakya’yı (Batı) üçüncü ziyaretim ve turuma buradan, Avrupa Birliği’nin dış sınırından başlamak istiyorum.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish