Yunanistan Haber

“Trakya, Hristiyanların ve Müslümanların Barış İçinde Yaşadıkları Bir Örnektir”

“Yasalar önünde eşitlik politikası pratikte uygulanmaktadır”

“Yasalar önünde eşitlik politikası pratikte uygulanmaktadır”

Yunanistan İçişleri Bakanı Takis Theodorikakos Gümülcine’nin Yunanistan’a ilhak oluşunun 100. Yılı kutlamalarına katılmak üzere Gümülcine’ye geldi.

Bakan Theodorikakos kilise bahçesinde yapılan törene katıldı ve burada yaptığı konuşmada Türkiye’ye de mesaj gönderdi. Bakan Theodorikakos, “Buradan, Trakya’dan güçlü bir mesaj gönderiyoruz: Kararlılıkla! Sınırlarımızı korumaktan asla yorulmayacağız! Dedi.

Bakan Theodorikakos konuşmasında Batı Trakya’daki Azınlığa da değindi. Theodorikakos “Trakya, Hıristiyanların ve Müslümanların barış içinde bir arada yaşadıkları örnektir. Yasalar önünde eşitlik politikası pratikte uygulanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bakan Theodorikakos özetle şunları söyledi:

“Yasalar önünde eşitlik politikası pratikte uygulanmaktadır”

“Ülkenin Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in söylediği gibi, Trakya ve Ege’deki egemenlik haklarımızın ihlal edilmesini hiçbir zaman asla kabul etmeyeceğiz.

Yunanistan daima sınırlarını ve uluslararası hukuku savunuyor. Ve en güçlü silahımız yılların eksiltemediği Yunan halkının birliğidir. Yunanlılar arasında bölücü mantığa yer yoktur. Özellikle yaşadığımız bu kritik zamanda.

Yunanistan, tüm sakinlerinin dini özgürlüklerine örnek bir şekilde saygı duymaktadır. Bunu da kimse inkar edemez. Trakya, Hıristiyanların ve Müslümanların barış içinde bir arada yaşamalarının örneğidir. Yasalar önünde eşitlik politikası pratikte uygulanmaktadır. Hedefimiz tüm Trakya vatandaşları için yaşam kalitesini sürekli iyileştirmek ve eğitimi güçlendirmektir.”

 

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu