Batı Trakya Haber

Testler Yapıldı, Sonuçlar Merakla Bekleniyor

Testlere yaklaşık 93 kişi katıldı. Test sonuçlarının 36 saat sonra açıklanması bekleniyor.

Rodop ili Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Delinasufköyde 22 Haziran Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) sağlık ekibi tarafından vatandaşlara yönelik Koronavirüs testleri yapıldı. Testlere yaklaşık 93 kişi katıldı. Test sonuçlarının 36 saat sonra açıklanması bekleniyor.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram BİRLİK Gazetesi’ne testler ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “halkımızın sağlığı her şeyin önünde gelir. Eyalet Başkanlığı olarak ilgili kurumlarla birlikte gereken ne ise onu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Halkımız sabırlı olsun, Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu önlem ve kurallara uysunlar, onu istiyoruz. Koronavirüs’ten hep birlikte kurtulacağız inşallah.” Dedi.

Hatırlanacağı üzere BİRLİK Gazetesi’nin dün yayınladığı haberde, Delinasufköy’de Koronavirüs vakasının var olduğunu duyurmuş ve yetkililerden bu konuda açıklama yapmaları gerektiğini öne sürmüştü. Yetkililer bugün derhal devreye girerek testlerin yapılmasını sağladı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu