Yunanistan Haber

Telefonları “Temiz” Çıktı!

Yapılan kriminolojik inceleme sonucunda söz konusu telefonlarda kayda değer bir şey çıkmadığı ifade ediliyor.

Yapılan kriminolojik inceleme sonucunda söz konusu telefonlarda  kayda değer bir şey çıkmadığı ifade ediliyor.

Casusluk yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan Türkiye’nin Rodos Başkonsolosluğu’nun 35 yaşındaki sözleşmeli sekreteri ve “SAOS FERRIES” gemi şirketine ait “E/G-O/G STAVROS” gemisinin 52 yaşındaki eski aşçısı, Rodos’tan alınarak Atina’daki Koridallos adli cezaevine götürülmüştü.

Rodos’taki yerel “Rodiaki” gazetesinin haberine göre, davaya ilişkin ana soruşturma dosyasının tamamlanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında iki sanığın el konulan cep telefonlarında Atina Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminolojik Soruşturma Müdürlüğü’nün laboratuar incelemelerinin ilk bölümünün tamamlandığı belirtiliyor.

“Dimokratiki”nin verdiği bilgiye göre, 35 yaşındaki sözleşmeli sekreterin 4 adet cep telefonunda yapılan araştırmanın tamamlandığı, bunlardan birinin bir akrabasına ait olduğu ifade ediliyor.

Haberde, bu telefonların, eski teknolojiye sahip telefonlar olduğu ve uzun süredir kapalı ve kullanım dışı tutulduğu ancak her ihtimale karşı el konulduğu ileri sürülürken, yapılan kriminolojik inceleme sonucunda söz konusu telefonlarda  kayda değer her hangi bir şey çıkmadığı ifade ediliyor.

Şimdi sırasıyla, Kriminolojik Soruşturmalar Müdürlüğü ve Siber Suçlar Birimi, kullandıkları tüm sosyal medya hesaplarının yanı sıra e-posta hesapları ve viber, what’s up vb. telekomünikasyon uygulamaları için eş zamanlı olarak soruşturma yürütecekleri ifade ediliyor.

Son olarak soruşturmaların son derece hızlı ilerlediği, önümüzdeki günlerde el konulan diğer cihazların kontrollerinin de tamamlanması bekleniyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu