Yunanistan Haber

Stefanis, Gavda ve Kandiye’yi Ziyaret Etti

Stefanis, Girit adası Kandiye (İraklio) ve Gavda (Gavdos) adasını ziyaret etti.

Savunma Bakan Yardımcısı Stefanis, Girit adası Kandiye (İraklio) ve Gavda (Gavdos) adasını ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Stefanis önce Kandiye’deki “Daskalogiannis” askeri kışlasını ziyaret ederek, burada Yedek Subaylar Okulu’nda mezuniyet törenine katıldı.

Burada selamlama konuşmasında mezun olan yedek subaylara konuşan Bakan Yardımcısı Stefanis, “Yunan Ordusu’nun geniş subay ailesine girdiniz ve görev yapacağınız birliklerde yeni sıfatınız ile test edilmek üzere çağrılıyorsunuz. Bu ciddi görevi başarıyla yerine getirmeniz durumunda, üst komutanlarınız tarafından ancak o zaman kabul göreceksiniz. Modern, verimli ve güçlü silahlı kuvvetlerimiz var” dedi ve görevlerinde daima başarılı olmamalarını diledi.

Yunanistan Savunma Bakan Yardımcısı Alkiviadis Stefanis, daha sonra, Girit adasının güneyinde bulunan ve Ağustos 2020’de faaliyete geçen Gavda (Gavdos) adasındaki askeri gözetleme karakolunu ziyaret etti.

Askeri karakolda görev yapan personel ile konuşan Stefanis, Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos ile telefonla temasa geçerek personel ile buluşturdu. Adadaki Belediye Başkanı Lilian Stefanaki ve diğer yetkililer ile de görüşen Bakan Yardımcısı Stefanis, adada karşılaşılan sorunlar hakkında ve aciliyet arz eden sorunların çözümüne yönelik detaylı bilgi aldı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu