Yunanistan Haber

Sözde Yarış Adıyla İskeçe’de Bir Güzel Tatbikat Yaptılar!

Kayalar (Petrohori) köyü askeri atış tatbikat alanında 14-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen tanklar arası tatbikat-yarış sona erdi.

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Avrupa’daki (United States Army Europe) askeri güce bağlı tankçı birliğin katılımıyla, Batı Trakya’nın İskeçe bölgesi Kayalar (Petrohori) köyü askeri atış tatbikat alanında 14-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen tanklar arası tatbikat-yarış sona erdi.

Batı Trakya’da ilk kez gerçekleştirilen yarış tatbikatına, Yunan Ordusu Leopard 2A6 HEL tanklarıyla katılırken, ABD’nin Avrupa’daki (United States Army Europe) askeri güce bağlı tankçı birliği ise M1A2 ABRAMS tankları ile katıldı.

Gerçekleştirilen tatbikatta küçük ölçekli taktik, atış tekniği ve zırhlı tankların teknik konularına odaklanan ölçülebilir objektif kriterlere sahip operasyonel prosedürler de değerlendirildi.

Yarış tatbikatında, her mürettebatın becerilerinin bireysel derecelendirmesine ve özellikle de savaş mürettebatının atışlarının doğruluğuna bağlı olarak testler değerlendirildi.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu