Yunanistan Haber

Sırada Amatör Balıkçılık, Kara Avcılığı ve Kayak Merkezleri

Son bilgilere göre, şartlı yasağın kaldırılması için en olası tarihin 8 Şubat olduğu belirtiliyor.

Yunanistan’da hükümetin dışarıya çıkma kısıtlamalarını kaldırmasının ardından bir sonraki atılacak adımlar, yetkililer ve bilim adamları arasında anlaşmazlıklara neden oluyor.

Tartışmaların merkezinde yer alan kilit önlemlerden biri, bir ilden diğer ile seyahat kısıtlamasının kaldırılması ve buna ne zaman izin verilmeye başlanacağıdır. Son bilgilere göre, şartlı yasağın kaldırılması için en olası tarihin 8 Şubat olduğu belirtiliyor.

Bu uygulama elbette tüm hareketlere değil, belirli bir sebep ve SMS mesajı ile izin verilmesi üzerinde olması bekleniyor. Yani bir ilden bir diğer ile seyahat edilebilmesi için bir gerekçe olması gerekiyor.

Bu gerekçelerin içinde, amatör balıkçılık ve kara avcılığı ile uğraşanların yanı sıra, bir de sezon dolayısıyla kayak merkezini ziyaret etme gibi belirli faaliyetlerle ilgili olması gerekiyor.

Hükümet sözcüsü Hristos Tarantilis, birkaç gün önce bulaşıcı hastalık uzmanları komitesinin ilden ile ziyaretlere izin verilmesine yönelik bir toplantı yaptığını açıklamıştı. Tarantilis, “elimizdeki planlardan biri, pandemi izin verirse eğer, kayak merkezlerini açmaktır, çünkü bu mevsimsel bir faaliyettir ve hareket etmeden var olamazlar” diyerek açılmasına yönelik bir mesaj verdi.

Öte yandan bulaşıcı hastalık uzmanları, ilden ile seyahat edilmesinden özellikle çekiniyor. Alkiviadis Vatopoulos’un “başka illerden yeşil olarak değerlendirilen illere geçişe izin verileceğini sanmıyorum” değerlendirmesi yaptı.

Şimdi tüm gözler 22 Ocak Cuma yarın yapılacak haftalık değerlendirme toplantısına çevrilmiş vaziyette.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu