Yunanistan Haber

Silahını Aldılar, Muhafız Alayından Attılar!

Midilli'de mültecilere ateş etmek için sabırsızlandığını yazarak elindeki silahla poz veren milli muhafızın elinden silahı aldılar, muhafız alayından da uzaklaştırdılar.

Dün Midilli adasında yaşanan olay akıllara durgunluk vermiş, insanların tüylerinin ürpermesine neden olmuştu. Aslen Midillili olan bir Yunanlı vatandaş, Midilli’de bulunan ve sivillerden oluşan Milli Muhafız alayında görevli olduğundan dolayı şahsına verilen silahla atış tatbikat alanında poz vermiş ve daha sonra da şahsına ait sosyal medyada bu fotoğrafın altına hareket halinde olan mültecilere ateş etmek için sabırsızlandığını yazarak paylaşmıştı.

Bunun üzerine çığ gibi büyüyen tepkiler neticesinde adadaki yetkili askeri Korgeneral Milli Muhafızdan derhal silahın alınmasını ve Muhafız alayından da uzaklaştırımlasını emretti. Bunun üzerine devreye giren askeri yetkililer Milli Muhafızdan silahı alarak Muhafız alayından da uzaklaştırdıkları belirtiliyor.

Ayrıca, sözkonusu şahıs hakkında Savcılık tarafından da araştırma ve soruşturma kararı verildiği belirtiliyor. Yaşanan bu durum sonrasında şahısın sosyal medyadaki paylaşımlarını sildiği ifade ediliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu