Yunanistan Haber

“Sessiz Ölüm Makineleri SİHA’lar Yunanistan’a Karşı Kullanılır Mı?”

"Türkiye'nin ucuz İHA'ları “Sessiz ölüm makineleri: Yunanistan risk altında mı?"

Türkiye’nin ürettiği ve savaş meydanlarında başarıları ile adından söz ettiren SİHA’lar Yunanistan’da manşet olmaya devam ediyor.

Yunan basını manşetlerinde “Sessiz ölüm makineleri” diyerek SİHA’ları gündeme taşıyor.

Tüm dünyada başarıları ile adından söz ettiren SİHA’lar bu kez de Yunan medyasında manşet oldu. Son olarak Dağlık Karabağ’da Ermenistan’ın hezimete uğratılmasında büyük rolü olduğu vurgulanan SİHA’lar, haberde “Sessiz ölüm makineleri” olarak tanımlandı.

Türkiye’de üretilen ve birçok noktada üstlendiği kritik görevleri başarıyla tamamlayan SİHA’lar, diğer ülkeleri işlevsiz kalan savaş taktiklerini yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Son olarak Polonya, SİHA’lardan 24 adet satın almak için Ankara ile anlaşma imzaladı. Gelişmeler üzerine Yunan basınında, “Türkiye’nin ucuz İHA’ları “Sessiz ölüm makineleri: Yunanistan risk altında mı?” başlıklı bir haber yer aldı.

“SİHA’lar Yunanistan’a karşı kullanılır mı?”

National Herald’ın haberinde, Bayraktar TB2’lerin Yunanistan’a karşı kullanılıp kullanılmayacağına dair bir belirtinin bulunmadığı ifade edilerek, “Ancak SİHA’lar; Azerbaycan, onları Ermeni güçlerini yok etmek ve Dağlık Karabağ’ın kayıp bölgelerini geri almak için kullandığında olduğu gibi kesin avantaj sağlayan kritik bir eşik.” ifadesine yer verildi.

Haberde; tankları, roketatarları, hava savunma sistemlerini ve radarları yok ettiği anımsatılan SİHA’ların Türkiye’de üretildiği belirtilerek, insansız araçlar için “Ucuz ve ölümcül” tanımlaması yapıldı.

Bayraktar TB2’nin diğer ülkelerin ordularına satışının yapıldığı hatırlatılan haberde, “Bu teknolojinin NATO’nun altını oyup oymayacağına dair endişeler var.” denildi.

Öte yandan, Yunanistan’ın askeri alanda Fransa’dan fırkateynler ve savaş uçakları alarak uluslararası ittifaklar kurduğu, ABD’den F-35 savaş uçaklarına da talip olduğu aktarıldı. Tüm bu girişimlerin, Türkiye’nin SİHA’larına karşılık yapılıp yapılmadığının ise bilinmediği kaydedildi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu