Yunanistan Haber

“Sen Bir Kabadayısın Kaptan, Tebrik Ederim”

Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopulos, Türk gemisine çarpan kaptana “Sen bir kabadayısın kaptan, tebrik ederim” dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopulos, Türk gemisine çarpan kaptana “Sen bir kabadayısın kaptan, tebrik ederim” dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Doğu Akdeniz gerginliğinde Kemal Reis fırkateyniyle çarpışan Limnos savaş gemisinin kaptanını tebrik etti. Yunan Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde de yaptığı açıklamada olayın “kaza” olduğunu belirtmişti.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, geçtiğimiz hafta “kazayla” Türk gemisine çarpan Limnos (Limni) firkateyninin kaptanını tebrik etti. Limnos adlı Yunan gemisinin kaptanı İoannis Salaries, Bakan Panagiotopulos’a görevini yaptığını ifade etti.

Çarpışmanın “kaza” olduğu belirtilmişti

Geçtiğimiz hafta, Akdeniz’de Türk ve Yunan savaş gemilerinin küçük çaplı bir çarpışma olayına karıştıkları ileri sürülmüştü. Yunan Savunma Bakanlığı’ndan bir kaynak Reuters’e yaptığı açıklamada, Yunanistan’a ait bir fırkateynin Türk savaş gemisiyle kafa kafaya çarpışmamak için manevra yaptığı ancak geminin arkasına hafifçe çarptığını söylemişti. Bunun bir “kaza” olduğunu belirten kaynak, Yunan fırkateyninin hasar görmediğini belirtti. Türk savaş gemisinde ise hasar olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. Türkiye, arastirma gemisine yaklasilmamasi gerektigini zamaninda bildirdi ve arasirma gemisi Türk savas gemileri tarafindan korunuyorlar. O zaman bu gemilere yaklasilmasi sorumsuz bir davranistir ve istenmeyen savaslara neden olabilir. Türkiye, bütün Dogu Akdeniz ülkelerinin toplanarak, Akdenizdeki haklarin incelenerek adaletlice paylasilmasini teklif etti. Böyle bir dostca öneriyi duymayarak, Akdeniz’in yer alti zenginliklerini Emperyal sirketlerle Türkiye’siz paylasma hayalinin yan etkileri cok tehlikelidir. Böylesi ortamlarda kin ve nefret zirve yapar. Bati Trakya Türklerinin mezarliginda sergilenen ölülere vahset gibi eylemler ile Yunanistan, Avrupa Medeniyetinin besigi olma iddiasini cürütür. Dost aci söylermis.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu