Yunanistan Haber

Selanik’teki Atatürk Evi Ziyarete Açıldı

Selanik’teki Atatürk Evi yeniden ziyarete açıldı.

Yunanistan’da turizm sezonunun açılması ve gevşetilen pandemi tedbirleri dolayısıyla 14 Mayıs 2021 tarihi itibariyle Selanik’teki Atatürk Evi yeniden ziyarete açıldı.

Selanik Başkonsolosluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Atatürk Evi, kapatma kararının sona erdirilmesi ile 14 Mayıs 2021 tarihi itibariyle yeniden ziyarete açılmıştır.” İfadelerine yer veriliyor.

Açıklama aynen aşağıdaki gibidir:

“Covid-19 salgını kapsamında Yunanistan Hükümetince 30 Ekim 2020 tarihinde müze ve arkeolojik alanlar için alınan kapatma kararı gereği ziyaretçi kabulünün gerçekleştirilemediği Atatürk Evi, kapatma kararının sona erdirilmesi ile 14 Mayıs 2021 tarihi itibariyle yeniden ziyarete açılmıştır.

Atatürk Evi, Pazartesi günleri dışında her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Ziyaretçilerimizin Atatürk Evi’ne girişte maske takmaları zorunludur. Ziyaretçilerimizden Atatürk Evi’ne gelişte beraberlerinde maske bulundurmalarını bekliyoruz.

Ziyaret süresince, açık alanlarda sosyal mesafe kuralı 1.5 metre, kapalı alanlarda 2 metredir. Sosyal mesafeyi koruyabilmek amacıyla, Atatürk Evi içerisinde aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı 10 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu sayıya ulaşılması halinde, ziyaretçilerimizin, 1.5 metre sosyal mesafe kuralını gözeterek Atatürk Evi bahçesinde beklemeleri gerekmektedir.

Ziyaretçilerimizin Atatürk Evi’ni gezerken genel sağlık ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmelerini ve görevlilerimizin yönlendirmelerine uymalarını önemle rica ediyoruz.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu