Batı Trakya Haber

Selahattin Yıldız Son Yolculuğuna Uğurlandı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski Başkanı Selahattin Yıldız, toprağa verildi.

İstanbul’da 90 yaşında hayatını kaybeden eski TAF Genel Sekreteri ve İstanbul İl Atletizm temsilcisi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski Başkanı Selahattin Yıldız, toprağa verildi.

Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazına TAF Başkanı Fatih Çintimar, Sağlık eski bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İyi Parti MYK Üyesi Ayhan Bölükbaşı, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, eski Başkanlardan Taner Mustafaoğlu, Tek Rumeli Tv Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal’ın yanı sıra bir çok eş dost ve akrabalar katıldı.

Mustafa Rumelili, Tahsin Salihoğlu ve Burhanettin Hakgüder gibi eski Başkanların ve Batı Trakya camiasından önemli şahsiyetlerin gelmemesi ise dikkat çekti, üzüntü verdi ve düşündürdü. Selahattin Yıldız ömrü boyunca Batı Trakya davasına inanmış ve gönül vermiş biriydi. Ona yapılan bu saygısızlık özellikle Türkiye’deki Batı Trakya camiasına hiç yakışmadı!

Merhum Yıldız kılınan cenaze namazın ardından Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı’na defnedildi.

1929 yılında İskeçe’de doğan Selahattin Yıldız, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski genel başkanı 14/02/1971 – 12/07/1971 arası, 16/11/1975 – 12/02/1976 arası ve 11/11/1979 – 25/10/1981 arası olmak üzere üç defa genel başkanlık yaptı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreterliği görevini de bir dönem üstlenen Yıldız,  yaklaşık 30 yıl İstanbul Atletizm İl Temsilciliği de yaptı.

Beşiktaş ve Gaziosmanpaşa Spor Kulübü’nde de yöneticilik yaptı. Selahattin Yıldız, 76 yıllık üyesi olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Divan Kurulu’nda bulunuyordu.

Ayrıca uzun yıllar çıkardığı Batı Trakya Dergisi ile de bu alanda ciddi bir kaynak niteliğini taşımaktadır.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu