Batı TrakyaEditörün Yazıları

Sayın İmamoğlu ve Metios, Azınlıktan Kaç Kişiye Verilecek?

Azınlık insanının sahip olduğu işletmelerden kaç başvuru yapıldı? Bunlardan kaç tanesi onay alacak?

Sayın Metios, öncelikle bu Azınlık insanının sana inanarak oldukça hatırı sayılır bir oy verdiğini ve aldığın bu oylar sayesinde de iktidara yürüyerek o koltuğa oturduğunu asla unutma! Biliyorsun, bu Azınlık insanı vezir de yapar! zamanı geldiğinde rezil de yapar! Bunu da gözardı etme! Partilerin Milletvekilleri gibi yüzeysel “kaptı-kaçtı” siyasetini uygulamayı ise aklından dahi geçirme! Biz Türkler’de şöyle bir atasözü vardır ve bu herkes için, zamanı geldiğinde de tüm siyasiler için geçerlidir Sayın Metios, “Halep oradaysa arşın da buradadır” der. Kaldı ki vatandaşların yaptığı yorumlar da zaten işin rengini gösteriyor.

Gelelim çiçeği burnunda Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Sosyal Politikalardan Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Cihan İmamoğlu’na. Sayın Cihan İmamoğlu Facebook sosyal paylaşım sitesindeki hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, Koronavirüs pandemisi nedeniyle zarar gören DMT Eyaleti’nde aktif olan işletmelere yönelik 2.000 € – 15.000 € arası para yardımı yapılmasına yönelik toplamda 19.000’in üzerinde başvuru yapıldığını belirtiyor.

Destek programı kapsamında yaklaşık 25.000 işletmenin faydalanmasının hedeflendiğine vurgu yapıyor. 19.000 başvuru yapılmış ve şu ana kadar 1.000 ve üzeri işletme ödeme aşamasında bulunuyormuş.

Peki, Drama, Kavala, İskeçe, Gümülcine, Meriç (Evros) bölgelerindeki Yunanlılara ait işletmelere yapılacak olan desteğe karşın, Azınlık insanının sahip olduğu işletmelerden kaç başvuru yapıldı? Bunlardan kaç tanesi onay alacak? Bunu takip ediyor musunuz? Veya kim takip ediyor? Sonucu Azınlık işletmecisi çok merak ediyor.

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Sosyal Politikalardan Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Cihan İmamoğlu’nun paylaşımı aynen aşağıdaki gibidir.

“Koronavirüs pandemisinden zarar gören işletmelere yönelik 2.000 € – 15.000 € arası para yardımı yapılmasını öngören programa bugüne kadar 19.000’in üzerinde başvuru yapıldı.

1.000’in üzerinde başvuru ödeme aşamasında bulunurken, 4.000’in üzerinde başvuru ise ödeme öncesi son aşamada bulunuyor. Başvuru süreci devam ediyor ve programdan 25.000 civarında işletmenin faydalanması hedefleniyor. Ayrıca başvurusu reddedilenler de 18 Mart 2021 tarihine kadar yeniden muüracaatta bulunabilir.”

Περισσότερες από 19.000 αιτήσεις επιχειρήσεων από την περιφέρειά μας έχουν κατατεθεί μέχρι σήμερα στη ΔΕΣΜΟΣ ΑΜΘ από την ημέρα ενεργοποίησης του προγράμματος μη επιστρεπτέας ενίσχυσης επιχειρήσεων για την   αντιμετώπιση των επιπτώσεων της πανδημίας.

Από αυτές τις αιτήσεις, 4.000 περίπου βρίσκονται   στο τελικό στάδιο επεξεργασίας ενώ περισσότερες από 1.000 έχουν ήδη λάβει την τελική έγκριση, προκειμένου να ξεκινήσουν άμεσα οι πληρωμές.

Υπολογίζεται ότι οι αιτήσεις μπορούν να φθάσουν τις 25.000. Ενώ οι αιτήσεις που απορρίφθηκαν μπορούν να διορθωθούν και να υποβληθούν εκ νέου μέχρι την τελική ημερομηνία της 18ης Μαρτίου.

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Sosyal Politikalardan Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Cihan İmamoğlu’nun paylaşımının altına yapılan yorumlardan bazıları aynen aşağıdadır.

 

 

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. Topsidis’den secilen biri ,bir koltuk icin Metios”a transfer oluyorsa o kisiden hayir gelmez. Benim oyumu geri versin ,bu yeter bana .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu