Yunanistan Haber

Savas Kalenderidis: “Onlar Güçlendi Biz İzledik”

Eski Yunan ajanı Savas Kalenderidis ülkeyi karıştıran Türkiye itirafı: “Onlar güçlendi biz izledik” dedi.

Eski Yunan ajanı Savas Kalenderidis ülkeyi karıştıran Türkiye itirafı: “Onlar güçlendi biz izledik” dedi.

Ayasofya ve Doğu Akdeniz tartışmaları sonrası yeniden gerilen Türk-Yunan ilişkileri ile ilgili konuşan Yunanistan’ın eski istihbaratçısı, terorist başı Abdullah Öcalan’ı Türkiye’ye teslim eden ajan olarak bilinen Savas Kalenderidis, “Son dönemlerde Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan bizi uyuttu. Türkiye Doğu Akdeniz’de ve Ege’de güçlenirken, biz izledik” itirafı Yunanistan’da şok etkisi yarattı.

Yunanistan gizli servisinde uzun yıllar çalışan ve eski istihbaratçı olarak bilinen Savas Kalenderidis, katıldığı bir programda Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalenderisis, “Yunanistan, Türkiye’nin silahlanma konusundaki gelişmelerini iyi izleyemedi. Şu anda hoş olmayan bir durumdayız” diye konuştu.

“Türkiye’nin Cumhurbaşkanı bizi uyuttu”

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz’de güçlenirken, ülkesi Yunanistan’ın izlediğini itiraf Kalenderisis, “Son dönemlerde Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan bizi uyuttu. Türk ekonomisi güçlendi. Bunları yaparken biz de uykuya daldık. Silahlanma programlarını ihmal ettik ve şimdi hoş olmayan bir durumdayız. Sonumuz meşhul” ifadelerini kullandı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu