Yunanistan Haber

Santorini Yaz Tatilcilerine Hazırlandı, Ama Nasıl?

Koronavirüs pandemisi bu yaz tatilinde birçok uygulama ve yenilikleri de beraberinde getirdi.

Koronavirüs pandemisi bu yaz tatilinde birçok uygulama ve yenilikleri de beraberinde getirdi.

Yunanistan’da turizm sektöründe Koronavirüs ile veya Koronavirüssüz bir yaz tatili hazırlıkları harıl harıl devam ediyor. Yunanistan’ın dünyaca ünlü tatil cenneti olarak bilinen adalarından biri olan Santorini adası, yaz tatilcilerine en iyi ve Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanması gerekenleri de sağlamak üzere hazırlıklarını tamamladı.

Adadaki lüks turizm işletme sahipleri, turistlerin tatil siteleri ve otellerdeki havuz başlarında, sahilde denizin ve kumsalın tadını çıkarmaları için alınması gereken korunma önlemleri kapsamında, mesafeyi korumak üzere sezlongların çevresini kapatmak için etrafı pleksiglas (plastik cam) ile çevrili seyyar bölmeleri kumsala ve havuz başlarına monte etmeye başladılar.

Bunlardan biri de Santorini’de ünlü işadamı Şahin Çarlı’ya ait adadaki lüks otellerden biri olan “Suites of Gods” bu işin öncülüğünü yaptı ve aynen İtalya’da olduğu gibi pleksiglas ile çevrili seyyar bölmeler yerlerini aldı bile.

Anlaşılan o ki, bu yaz tatilciler tatillerini tatil sitelerinde, otellerin havuz başlarında ve kumsalda seffaf kafes içinde geçirmeye hazırlıklı olmaları gerekecek.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu