Yunanistan Haber

Rodos’ta Radar ve Antenlere Zarar Verdiler!

Rodos yerel basınında yer alan bir habere göre, Rodos adasında çok enteresan bir olay yaşandı.

Rodos yerel basınında yer alan bir habere göre, Rodos adasında çok enteresan bir olay yaşandı.

Ada’da Ataviros dağındaki bulunan “Diagoras” havaalanının radarında ve aynı parkta bulunan cep telefonu verici antenlerinde son derece garip ve şüpheli bir sabotaj olayının yaşandığı ileri sürüldü.

Haberde, 3 Mart 2021’de ve sabah 05.00-06.00 saatleri arasında, Ataviros dağındaki tel örgüsü içinde kapalı alanda bulunan uçuş rotası ve güzergah radarının tüm elektronik ve elektromekanik ekipmanlarının bulunduğu tesisin giriş kapısı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından açıldıktan sonra içeriye girerek elektriği kısmen kestikleri belirtiliyor.

Ayrıca, gerekli ekipmanı sağlayan ve tüm sinyallerin alıcılara geçtiği mobil telefon şirketi Cosmote’ye ait haberleşme sisteminin merkezi elektronik kartını aldıkları ifade ediliyor.

Polis ekiplerinin özel soruşturması devam ederken, dün sabah yine saat 05.30’dan 06.30’a kadar kimliği belirsiz failler tekrar radar tesislerine giderek bu defasında da ve büyük olasılıkla benzin ile, cep telefonu verici antenlerini ateşe vererek yaktıkları belirtiliyor.

Şimdiye kadar elde edilen bilgiler, dünkü saldırının failinin askeri üniforma giydiğine dair net şüpheler ve göstergelerin bulunduğunu, bu da kolluk kuvvetlerini daha fazla tedirgin ettiği ileri sürülüyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu