Batı Trakya Haber

Rodop İlini Sel Vurdu, Neyse Ki Can Kaybı Yaşanmadı

Rodop ilinin özellikle doğu bölgelerinde etkili olan sağanak yağış bir çok köyde sel felaketine yol açtı.

Rodop ilinin özellikle doğu bölgelerinde etkili olan sağanak yağış bir çok köyde sel felaketine yol açtı.

Bugün aniden bastıran şiddetli sağanak yağmur bir anda Rodop ilinin bazı bölgelerinde derelerin çayların taşmasına, bazı köylerde yolların göle dönmesine ve sel sularının girdiği evler, dükkanlar bağ ve bahçelere zarar verdi.

Rodop ilinin özellikle doğu bölgelerinde etkili olan sağanak yağış bir çok köyde sel felaketine yol açtı. Yağmurun etkili olduğu bölgelerde karayolu ulaşımında da zaman zaman aksaklıklar yaşandı.

Sel sularından Küçük Müsellim, Çiftlik, Hacımustafaköy, Kurcalı, Seymen, Ircan, köylerinin etkilendiği görüldü. Bazı köylerde kerpiç evlerin duvarları yıkıldı.

Sirkeli-Kozlukebir yolunda devam eden köprü inşaatı şantiyesi sular altında kaldı, iş makineleri sulara gömüldü.

Sel sularından oldukça ciddi anlamda etkilenen ve zarar gören köylerden biri de Kurcalı köyü. Yaklaşık 10 evi su bastı, evlere giren sel suları eşyaları kullanılmaz hale getirdi. Yine o bölgedeki köylerden olan Lefeciler köyünde ise su baskınına karşı önlem olarak bazı aileler evlerinden tahliye edildi.

Batı Trakya’nın Sofulu Belediyesi’ne bağlı Ruşanlar, Büyük Derbent ve Demirören köylerinde aşırı yağıştan dolayı yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle okulların iki günlüğüne tatil edildiği belirtiliyor. Yetkililer zorunlu olmadıkça vatandaşları dışarıya çıkmamaları konusunda uyardı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu