Yunanistan Haber

Perakende Dükkanlar ve Liseler Açılıyor Mu?

Peloni, “Öncelik perakendenin yeniden başlatılması ve Liselerin açılması” dedi.

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Aristotelia Peloni, “Öncelik perakendenin yeniden başlatılması ve Liselerin açılması” dedi.

Atina merkezli 90,1 fm radyosunda “Parapolitika” programına katılan Yunanistan Hükümet Sözcüsü Aristotelia Peloni, “Öncelik perakendenin yeniden başlatılması ve Liselerin açılması” dedi..

Hükümet sözcüsü Peloni, herkese temiz bir soluk vermek için neler yapılabileceği konusundaki tartışmanın başladığını söyleyerek, büyük resmin havanın değişmesi, aşıların ilerlediği ve yeni araçların eklenmesi olduğunu vurguladı.

Peloni, tüm verilerin günlük olarak çalışıldığını ve değerlendirildiğini ve Uzmanlar Komitesi’nin yarın toplanacağını kaydetti. Sözcü Peloni, “Vakalar vardı ve olacak. Ancak salgının gelişmekte olduğunun tek göstergesi bu değil. Entübe, hastaneye yatış çok önemli göstergelerdir. Son günlerde hastanelere giriş ve çıkışlar dengeleniyor gibi görünüyor. Bu nispeten cesaret verici bir işarettir. Bunun devam edip etmeyeceğini görmek için bekliyoruz.” Dedi.

Peloni konuşmasında, “hükümet Sağlık Komisyonuna bazı faaliyetler için bir seçenekler çerçevesi sundu ve Komisyon’un da şu anda neye gücümüzün yetip neyin yetmeyeceğini önerecek” dedi.

“EODY tarafından her gün yapılan aşılama ve hedeflenen binlerce testin yanı sıra, yakında elimizde olacak olan yeni tamamlayıcı kendi kendine bireysel test aracına dayalı olarak sunulan kapsamlı bir strateji çerçevesi var.

Hedef, güvenli bir şekilde kontrollü bir yeniden başlatmadır. Belediyeler arası (2 km hareket kısıtlaması) hareket etme serbest bırakılırsa meydanlarda ve kafeler önünde daha az kalabalık olacak. Zamanla bir yarış. Açılış kademeli vede kontrollü olacak. Hepsi aynı günde olmayacak

Mantıklı bir uygulama. Özgürlük nefesinden bahsettiğimizde, epidemiyolojik yük olmaksızın, sonuçta önlemlerin daha iyi uygulanmasına yardımcı olacak önlem ve nefesleri kastediyoruz.

Koronavirüs ile ilgili bireysel olarak kişinin kendi kendine yapacağı testlere yönelik, “Sözleşme öncesi denetim tekliflerinin bulunduğu dosyanın bulunduğu Sayıştay’ın kararını bekliyoruz.” dedi ve önümüzdeki hafta içinde ilkini alacağını umduğunu ifade etti.

Okullarda yapılacak bireysel testlerle ilgili olarak Peloni, öğrencinin kendi kendine testi yaptığını ve negatif olduğunu ailesi tarafından sorumlu bir beyan belgesi (İpeftini dilosi) ile ifade etme olasılığının da değerlendirildiğini belirtti.

Peloni son olarak, “Protokole uymanın olumlu olduğu bilindiğinde bu ahlaki ve bireysel bir sorumluluk meselesidir. Bu salgının ortasında doğru olanı yapmak bariz bir zorunluluktur.” İfadelerini kullandı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu