Yunanistan Haber

Pazartesi Günü Açılıyor, Karantina Yok!

Nimfea sınır kapısı 19 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren açılıyor.

Nimfea sınır kapısı 19 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren açılıyor.

Batı Trakya’da ve özellikle bölgedeki turizmciler için heyecan başlıyor. 19 Nisan 2021 Pazartesi günü Yunanistan-Bulgaristan arasında bulunan Nimfea – Makaza sınır kapısı açılıyor.

Böylece Balkan ülkelerinden turistler Gümülcine yakınında bulunan Nimfea – Makaza sınır kapısı üzerinden Batı Trakya’ya giriş yapabilecekler. Tabii ki tüm yolcuların giriş ve çıkışlarda Koronavirüs kurallarına (PCR testi ve PLF) uymak şartı ile. Giriş yapacak yolcu aşı yapmışsa eğer ve bunu beyan eden belgenin de yanında olması durumunda PCR testine gerek kalmayacak.

AB ülkeleri, İngiltere, ABD, Sırbistan, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen ziyaretçilerin 19 Nisan’dan itibaren ülkeye girişlerinde 14 günlük karantinaya girmeleri gerekmeyecek.

Turizm Bakanı Haris Theoharis tarafından alınan karar, Nimfea ve Serez bölgesindeki Promahonas sınır kapılarının yanı sıra 9 havalimanını ilgilendiriyor.

Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşları, yani Bulgarlar, Romenler, aynı zamanda Sırbistan’dan da ziyaretçiler girebilecek. ABD, İngiltere ve İsrail.

Bir diğer sınır kapısı Ormenio bölgesinden de açılması için çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Türkiye ile Yunanistan arasında Türk vatandaşların Yunanistan’a girişlerine yönelik sınır kapılarının Mayıs ayı içinde açılması bekleniyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish