Yunanistan Haber

Pazarkule-Kastanies Sınır Kapısının Açılması Gündemde

Pazarkule ile Kastanies arasındaki Sınır Kapısının Haziran'a kadar açılması için planlamalar yapılıyor.

Pazarkule ile Kastanies arasındaki Sınır Kapısının Haziran’a kadar açılması için planlamalar yapılıyor.

Son zamanlarda Pazarkule ile Kastanies arasındaki Sınır Kapısının yeniden açılması konusunda bilgiler giderek yoğunlaşıyor. Gümrük kapısının yeniden açılışının en geç Haziran ayına kadar planlandığı ve Yunanistan’a girecek olanlar ve Türkiye’ye gidecek olan yolcuların Frontex güçleri tarafından çok sıkı kontrol edileceği belirtiliyor.

Binlerce yasadışı göçmenin toplu halde Yunanistan’a girmek istemesiyle yaşanan olaylardan ötürü, Pazarkule ile Kastanies arasındaki Sınır Kapısı 28 Şubat 2020 tarihinde giriş-çıkışlara kapatılmıştı.

Yunanistan’a ve Edirne’ye giriş-çıkışlarının, Frontex kuvvetlerinin sıkı denetimi altında yapılacağı ve bu sebepten dolayı geçişlerde ciddi anlamda gecikmelerin yaşanması bekleniyor.

Pazarkule ile Kastanies arasındaki Sınır Kapısında aynı zamanda önemli müdahaleler için planlamanın yapıldığı, TIR kamyonları için yeni bir geçiş yolunun yapılması ile ilgili çalışmaların başlatıldığı ileri sürülüyor. Amaç, taşımacılıkta ağır yükü kaldıran Kipi-İpsala Sınır kapısının yükünü hafifletmek olduğu belirtiliyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu