Türkiye | Dünya

Papahelas’a Cevap: “Ayasofya’nın İbadete Açılması İhtiyacının Bulunduğuna İnanmıyorum”

Yunan Gazeteci Papahelas, İmamoğlu'na sordu: “Ayasofya ibadete açılmalı mı?”

Yunan Gazeteci Papahelas, İmamoğlu’na sordu: “Ayasofya ibadete açılmalı mı?”

Yunanistan’da video konferans yoluyla düzenlenen “5. Delfi Ekonomik Forumu”na katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ayasofya’nın ibadete açılıp açılmaması konusundaki soruya; “Ayasofya’nın ibadete açılması gibi bir ihtiyacın bulunduğuna inanmıyorum” sözleriyle yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yunanistan’da yapılan uluslararası “5. Delphi Ekonomi Forumu”na telekonferansla katıldı.

İmamoğlu’na katıldığı panelde, son günlerde gündemi fazlasıyla meşgul eden Ayasofya’nın ibadete açılması konusu hakkındaki görüşleri soruldu. Gazeteci Aleksis Papahelas, İmamoğlu’na “Ayasofya ibadete açılmalı mı? Konuyla ilgili düşünceleriniz nedir?” sorusunu yöneltti.

İmamoğlu, kendisine yöneltilen bu soruya “Ayasofya’nın ibadete açılması gibi bir ihtiyacın bulunduğuna inanmıyorum. Türkiye’nin ve dünyanın başka sorunları var ve bu konunun iç siyaset malzemesi olarak kullanılmaması gerekiyor. Türkiye’deki ibadethanelerden ve tarihi eserlerden merkezi hükümet, Turizm Bakanlığı ve kurumları sorumlu. İstanbul Belediye Başkanlığı’nın sorumluluğu altında bulunmuyor” sözleriyle yanıt verdi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu