B.Trakya Video HaberBatı Trakya Haber

Ozan Ahmetoğlu: “Yılmadan, Yorulmadan Kararlılıkla Devam Edeceğiz”

“Yargıtay’ın bu kararı Avupa İnsan Hakları ve Avrupa hukuku anlamında açıklanabilecek hiç bir yanı yok."

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu Yunanistan Yargıtayı’nın İTB kararını sadece BİRLİK Gazetesi’ne değerlendirdi ve çok özel açıklamalarda bulundu.

İskeçe Türk Birliği’nin (İTB) yeniden tescil başvurusunun Yunanistan Yüksek Mahkemesince (Arios Pagos) tarafından reddedilmesine ilişkin, Başkan Ozan Ahmetoğlu BİRLİK Gazetesi’ne çok önemli açıklamalarda bulundu. Ahmetoğlu, “Yargıtay’ın bu kararı Avupa İnsan Hakları ve Avrupa hukuku anlamında açıklanabilecek hiç bir yanı yok. Bu tamamıyla ve ne yazık ki siyasi bir karar olduğunu kesinlikle ve kesinlikle söyleyebilirim.” Dedi.

“Toplumumuz bir hayal kırıklığı yaşıyor.”

Başkan Ozan Ahmetoğlu şu ifadeleri kullandı: “Dün İskeçe Türk Birliği lehinde bir karar çıktığını düşünün ve bugün sayın Başbakan İskeçe’ye bir ziyaret gerçekleştiriyor. Bu hem tarihi bir ziyaret olacaktı, hem de tarihi bir karar olacaktı. Batı Trakya Türk Azınlığı açısından gerçekten hak arama mücadelesinde bir devrim olacaktı, ama aynı zamanda ve en önemlisi Batı Trakya Türkleri ile, Batı Trakya Türk insanıyla, vatandaşı olduğumuz devleti arasında, güven duygusunun çok ciddi bir şekilde tesis edilebileceği bir fırsat olacaktı. Ne yazık ki bu fırsat kaçtı. Çok üzgünüm. İskeçe Türk Birliği Başkanı olarak ülkem adına bu fırsatın kaçtığı için çok üzgünüm. Demokrasi adına, eşitlik adına, insan hakları adına üzgünüm. Toplumumuz bir hayal kırıklığı yaşıyor. Şunu söylemek isterim, Batı Trakya Türk Azınlığı olarak hak arama mücadelesinde, 38 yıldır sürdürdüğümüz bu mücadelede yılmadan, yorulmadan çok ciddi bir kararlılıkla devam edeceğiz, ta ki adalet eninde sonunda tecelli edinceye kadar.”

Başkan Ozan Ahmetoğlu’nun çok özel açıklamalarını BİRLİK TV’deki ve haberdeki videodan izleyebilirsiniz.

Batı Trakya ve Yunanistan genelindeki gelişmelerden haberdar olmak, özellikle Azınlığı yakından takip etmek istiyorsanız kanalımıza abone olmayı deneyebilirsiniz. Siz abone olursanız biz güçleneceğiz, hep birlikte davamıza sahip çıkarak daha ileriye taşıyacağız.

Teşekkürler….

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish