Yunanistan Haber

Ordu Devreye Girdi, Park Yerine Çadır Hastane Kuruldu

424 Genel Askeri Hastanesi, Koronavirüs pandemisine bağlı ihtiyaçları karşılamak için otoparkını seyyar hastaneye çevirdi.

Covid-19 pandemisi Yunanistan’da sağlık sistemini çökertti. Sağlık sistemi tıbbi personelin yetersizliği başta olmak üzere, yetersiz tesis ve altyapısıyla da sınıfta kaldı.

Yunanistan’da Sağlık Sistemi yıllardan beri zayıflığı ve ilgisizliği nedeniyle pandemiye hazırlıksız yakalanınca ve devamında yenik düşünce, devreye Yunanistan Silahlı Kuvvetleri girdi.

Özellikle Kuzey Yunanistan’da başta Selanik olmak üzere devlete ait tüm hastanelerin yoğun bakım üniteleri entübe edilen hastalarla dolunca, Selanik 424 Genel Askeri Hastanesi devreye girdi ve Koronavirüs pandemisine bağlı ihtiyaçları karşılamak için otoparkını seyyar hastaneye çevirdi.

Selanik’teki 424 Genel Askeri Hastanesi’nin park yerine seyyar çadır hastane kuruldu. Askeri cadırlar ve konteynerler ameliyathane ve tam teşekküllü yoğun bakım ünitesi olarak hazırlandı.

Kuzey Yunanistan hastanelerindeki durum giderek artan Koronavirüs vakaları ile dramatik bir hal alınca devreye Yunan Ordusu girdi ve Silahlı Kuvvetler tarafından savaş dönemlerinde kullanılan, konteyner ve çadırlardan oluşan, ameliyat ve yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu seyyar hastane Selanik’te hazır hale getirildi.

Sağlık Bakanlığı ile Yunanistan Savunma Bakanlığı arasında yapılan istişare neticesinde, Koronavirüs vakaları korkunç derecede artınca ve entübe edilen hastaların sayısı tehlikeli boyutlara ulaşınca Kuzey Yunanistan’da şu an sağlık sistemi yoğun bir baskı altına girince de devreye Yunan Ordusu’nun imkanları da konuldu ve her ihtimale karşı seyyar çadır ve konteyner hastane hazır hale getirildi.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu