Batı Trakya Haber

“Ölü Olarak Doğacak Bir Bebek Herkes İçin Felaket”

“Medreselerin Encümen Heyeti Başkanlarında değişime gidilmesi hayati bir hata.”

DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu Trakya Kalkınma Komisyonu hakkında çarpıcı açıklamada bulundu ve “ölü olarak doğacak bir bebeğin herkes için bir felaket olacağını vurgulamak isterim” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Asafoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Fikirlerin değerlendirilmesi gerektir”

“Dostluk Eşitlik Barış Partisi olarak daha iyi ve daha demokratik bir gelecek adına atılan her adımı olumlu olarak değerlendiriyoruz. Bölgemizin kalkınması adına oluşturulan Trakya Kalkınma Komisyonu geç kalınmış bir adım olsa da zaruri ve akıllıca bir girişimdir, bu Komisyonun ana amacı bölge ekonomisini geliştirmek adına katkı sağlamaktır, vahim durumları iyileştirmeye çalışırken açık, cesur ve çok çalışmaya hazırlıklı olmak gerekir, Komisyon Başkanı Sn. Bakoyanni bu projenin sağlıklı ve verimli olabilmesi için katkıların, fikirlerin değerlendirilmesi gerektir.

“Bizler de katkı sunmaya hazırız”

Batı Trakya’nın en önemli siyasi organı olarak bizler de katkı sunmaya hazırız, durumun bilincinde olan kişiler olarak, bilincinde olan kişiler diyorum çünkü; bir, bu bölgede yaşayan insanlarız, dolayısıyla durumun etkisini en çok hisseden kesim bizleriz, ikinci olarak da yakın geçmişte tarım ekonomisi alanında bir anket çalışması yaptık, tarım ekonomisi bölgenin genel ekonomisini etkileyen en güçlü unsurlardan bir tanesi, ne yazık ki anket sonuçları bizlere vahim bir gerçekle karşı karşıya olduğumuzu kanıtlar nitelikte.

Yıllardır büyük haksızlıklara uğrayan bu bölgeyi normalleştirmek ve kalkındırmak adına her türlü iyi niyete ve çalışmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Burada yaşayan ve yaşamaya devam etmek isteyen insanların yaşam kalitesini yükseltmek adına gayret ve çaba sarf etmeye hazırız. Demokratik çerçevede normalleşmek ve kalkınmaktan bahsederken Azınlık eğitimi için atılan son adımı algılamak son derece güçtür.

“Medreselerin Encümen Heyeti Başkanlarında değişime gidilmesi hayati bir hata.”

Gümülcine ve İskeçe Medreselerinin Encümen Heyeti Başkanlarında değişime gidilerek hayati bir hata yapıldığını vurgulamak isterim. Devlet tarafından Naib olarak atanan şahıslar Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı tarafından asla kabul görmemektedir, gerçekleşecek bir doğum için heyecanlıyken, ölü olarak doğacak bir bebeğin herkes için bir felaket olacağını vurgulamak isterim.

Sözlerime son verirken belirtmek isterim ki; verimli sonuçlar alabilmek için sorunların gerçek muhattapları ile diyalog tek çözümdür, aksine dayatma ve gerçeklerden kaçma eylemleri kayıplara yol açacaktır, buna artık hiç kimsenin tahammülü yoktur.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu