B.Trakya Video HaberBatı Trakya HaberEditörün Yazıları

Olmadı Sayın Shinas! Taraf Tutuyorsunuz!

Geldi, gezdi, gördü ve tarafsızlığını korumadı! Yunan devletinin tezlerini savundu? Stilyanidis’ten farkı yok!

Geldi, gezdi, gördü ve tarafsızlığını korumadı! Yunan devletinin tezlerini savundu? Stilyanidis’ten farkı yok!

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu Yunanlı Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, Gümülcine’de konuştu, konuştu ama bir Avrupalı gibi değil de Yunanistan’ın Batı Trakya’daki Türk Azınlığa karşı uyguladığı baskıcı ve insan haklarını ihlal eden, Azınlık haklarını ihlal eden, asimile ve baskıcı politikasını onaylayan  Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu tarafsız bir Başkan Yardımcısı gibi konuşmadı.

Tartışmasız Yunanistan’ın tezlerini savundu. Bu da Batı Trakya Türk Azınlığı’nda bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. Yaptığı konuşmasında tarafsız değil, tam aksine Yunanistan’ın Türk Azınlık üzerine oynadığı sinsi oyunları savunan bir pozisyon aldı ve sergiledi.

Gümülcine’de söylenen aynı, savunulan da aynı. Yunanistan’ın Avrupa’daki meşhur Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu Yunanlı Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, “Trakya (Batı), tüm Avrupa için eşitlik açısından, Hıristiyanlar ve Müslümanların ortak bir arada yaşaması, kültürler arası ve dinler arası işbirliği, kamusal hayatta siyasi ve sosyal temsil için bir modeldir.” Dedi. Aslında bekleneni dile getirdi sayın Shinas. Yunanistan’ın uluslararası alandaki savunması tekrarladı.

Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas şu ifadeleri kullandı:

“Trakya, siyasi, demokratik ve sosyal, ortak Avrupa unsurunun kalbidir, çok kültürlü büyük mozaiğimizi yansıtır, aynı zamanda sosyal başarılarımızın önemini, Avrupa’nın yaşam biçimini yansıtan benzersiz bir ilke ve değerler çerçevesinden oluşur. Sadece burada, Avrupa’da, onları bir arada toplanmış olarak bulabilirsiniz.

Avrupalı ​​yaşam tarzı, tüm Avrupalıların, dünyanın şimdiye kadar bildiği ve Yunanistan’ın üyeliğinin son 40 yılı boyunca sahip olduğu en eksiksiz siyasi sistemi, en modern demokratik çerçeveyi yaratmak için zaman içinde elde ettiği ve bu yıl tüm Yunanlıların birlikte gururla kutladığı birleşik Avrupa yaşamıdır.

Son kırk yılda, her hangi bir dinden, cinsiyetten, köken veya sosyal sınıftan olursa olsun Yunanlıların yaşadığı en uzun barış, demokrasi ve refah dönemidir. Avrupa, hayati bölgesi ve benzer özelliklere sahip diğer birçok bölge için bir umut ışığıdır.

Avrupa yaşam tarzı güvenlik, halk sağlığı, göç, eğitim, beceriler, entegrasyon, kültür, dinler arası diyalog ve bir arada yaşama, farklı olana hoşgörü ve ırkçılık, hoşgörüsüzlük, Yahudi düşmanlığı veya başka herhangi bir biçime karşı mücadeleyi içerir. Farklı Avrupa kimliğimize, değerlerimize, fırsatlara, hareketliliğe, tarihi kimliğimize ve insan haklarına saygı duymayan dini aşırılıkçılık.

Trakya (Batı), Avrupa yaşam tarzının kalbinde yer alıyor ve eğitim, entegrasyon, işbirliği, kültürel hareketlilik yaratma için Avrupa araçları sayesinde bugün yasalar önünde eşitlik modelidir.”

Sayın Shinas bu yukarıda yazdıklarımızı dile getirdi. Batı Trakya’daki sözde siyasetle uğraşan Azınlığın siyesileri, Azınlığın hak ve hukukunu savunduklarını ileri sürenler, bu güne kadar sormadılar, sormuyorlar ve soramayacaklar ve soramazlar da asla!

Neden mi? ABTTF ile birlikte çalışmıyorlar da ondan!!! Bu fırsat ve teklif kendilerine verildi ama duymazdan geldiler! Şimdilik fazlasını yazmayalım.

Bizler de BİRLİK Gazetesi olarak sayın Margaritis Shinas’ın dile getirdiği rakamların kime, nereye nasıl gittiğini soruyoruz. Ama Shinas’a değil!!! Avrupa Parlamentosu’nda oturanlara, “Ortak Tarım Politikası” programını planlayanlara ve Azınlıklar arasında eşitliği savunanlara soruyoruz.

Milyonlar geldi ama kime?

Avrupa’dan gelen maddi destekler kime verildi? Azınlığa kesinlikle zerre kadar faydası olmadı!

  • 2014-2020 döneminde Doğu Makedonya ve Trakya’ya 460 milyon euro geldi.
  • Ayrıca Batı Trakya’nın eşsiz doğal güzelliğinin güçlendirilmesi yoluyla, “LIFE” programından 42,8 milyon Euro’luk ortak finansman sağlandı.
  • Genç çiftçilerin desteklenmesi proğramından Azınlık insanı ne kadar faydalandı?
  • Kaç Azınlık çiftçisi traktör ve araç gereçlerini yenileyebildi? Bu hak kaç kişiye verildi?

Kısacası Avrupa Birliği’nden gelen paralar kime yaradı sayın Shinas? Kimlere verdiniz?

 

Haberin devamını oku

Bir Yorum

  1. ΕΛΛΗΝ ΑΡΕΙΟΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΦΥΛΕΤΙΚΑ του τουρκόχοιρου. dedi ki:

    Καταλάβετέ το επί τέλους.Είστε μουσουλμάνοι με Ελληνική καταγωγή.Είστε ΕΛΛΗΝΕΣ στην καταγωγή ΒΙΑΙΩΣ ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΘΕΝΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΡΑΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ οθωμανική κατοχή η οποία ΠΑΡΗΛΘΕ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΣΧΗΜΑ ,ΤΙΣ ΘΗΡΙΩΔΙΕΣ,ΣΦΑΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ τουρκόχοιροι ΣΤΗΝ ΘΡΑΚΗ ΜΑΣ!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish