Yunanistan Haber

Okullarda Sıra Düzenlemesi Ve İşleyiş Nasıl Olacak

1.5 metre kuralı her alanda geçerli olacak.

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerinin okullardaki sıralarda nasıl oturacakları, ne şekil oturacakları ve molaların ne zaman ve ne şekilde yapılacağı ile ilgili bir genelge yayınlandı.

11 Mayıs Pazartesi günü Lise 3’üncü sınıf öğrencileri ders başı yapacak. Okula gelişlerinden, sınıflara giriş ve teneffüs yapmalarına kadar herşey kontrollü bir şekilde yapılması gerekiyor. Maske kullanımı ise zorunlu değil.

Sınıflara girişlerde öğrencilerin birbirilerinden 1.5 metre mesafeli olmaları gerekiyor. Sınıfta oturma şeklinde de aynı mesafenin korunmasına vurgu yapılıyor.

Her sınıfta maksimum 15 öğrenci bulunacak. Eğer o sınıf öğrencileri rakamsal olarak 15 ve üzeri ise o zaman gruplara ayrılacak. Gruplar halinde değişik saatlerde derse girecekler.

Teneffüslerde vede okulların koridorlarında, sınıfların içinde, okulun bahçesinde öğrencilerin gruplar halinde toplanmasına müsade edilmeyecek.

Sınıflarda sıralar o şekilde düzenlenecek ki öğrencilerin öksürme veya aksırma sırasında damlacıkların diğer öğrenciye ulaşabilecek şekilde olmaması sağlanacak.

Öğrenciler teneffüse çıktıkları sırada sınıfların pencereleri açılacak ve havalandırlılması sağlanacak. Kantinler hizmet vermeyecek. Tuvaletlere gidişler mesafe korunarak sırayla gidilecek.

Yine öğretmenlerin bir araya gelerek toplantı yapılmasına müsade edilmeyecek. Öğretmenin öğrenciye yaklaşarak yakın mesafeden konuşmasına izin verilmeyecek. 1.5 metre kuralı her alanda geçerli olacak.

 

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish