Batı Trakya Haber

“Müslümanlara Yapılmış Büyük Bir Saygısızlık ve Hakarettir”

"İslam dinine inanmış bütün Müslümanlara yapılmış büyük bir saygısızlık ve hakaret olarak kabul ediyorum."

İeronimos’un “İslam bir din değil, siyasi bir parti ve insanları da savaş insanları” sözlü saldırısına, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’ndan tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Bir kınama da İskeçe bölgesi Mustafçova Belediyesi “Büyük Birlik Kardeşlik Hareketi” Başkanı Avukat Ahmet Kurt, Yunanistan Kilisesinin başı olan Başpiskopos İeronimos’un İslam dinine ve Müslümanlara karşı yaptığı çirkin saldırı karşısında açıklamalarda bulundu.

“Müslümanlara yapılmış büyük bir saygısızlık ve hakaret olarak kabul ediyorum.”

“Yunanistan ve Atina Başpiskoposu sn. İeronimos bir televizyon programındaki İslâm adına sarfetmiş olduğu sansasyonel ve kabul edilmesi mümkün olmayan talihsiz sözlerini, İslam dinine inanmış bütün Müslümanlara yapılmış büyük bir saygısızlık ve hakaret olarak kabul ediyorum. Bütün Batı Trakyalı hassas dindaşlarım ve soydaşlarım gibi ben de, İslam dinine mensup bir fert olarak şiddetle kınadığımı belirtmek isterim. Tarihin tozlanmış hiçbir satır arasına değinmeden, din ilimleri disiplini almış ve ömrünü bu uğurda sarfettiğini düşündüğüm, bir ülkenin Başpiskoposu makamındaki sn. İeronimos’ un bu sözleri fikir hürriyeti babında değildir ve olamaz. İslam’ı anlamamış zihniyetlere iki satır arasına sığdırarak İslam’ı anlatmak, İslam adına konuşmak abesle iştigal olur. Bizim çok iyi bildiğimiz bir şey vardır, o da şudur:

“İslâm’ı yaşayan bilir.”

Haberin devamını oku

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu