Yunanistan Haber

Mültecilerin Konaklayacağı Oteli Ateşe Verdiler!

Yunanistan’da mülteciler “istenmeyen insanlar” olarak görülmeye devam ediyor.

Yunanistan’da mülteciler “istenmeyen insanlar” olarak görülmeye devam ediyor. Hemen hemen birçok bölgeye kurulan mülteci kampları yerel halk tarafından tepki ile karşılanıyor.

Bu defasında da Selanik civarı Pella bölgesi Edessa’ya yakın Panagiça köyünde bulunan bir otele 57 mülteci yerleştirilecekti. Ancak köylüler otelin bulunduğu yolu kapatarak ateş yaktılar ve sabaha karşı da otelin zemin katında bir pencereden içeriye yanıcı madde atarak ateşe verdiler.

Panagiça’da durum gerginleşince mültecileri Arnissa köyünde bulunan  bir otele götürmeye kalkan güvenlik güçleri burada da yolu kapatan yaklaşık 250 kişi ile karşılaştı. Yaşanan olaylardan sonra mülteciler yakın mesafede olan Halkidona kasabasına götürüldüler ve burada bir otele yerleştirildiler.

Yaşanan bu vandalizm olaylarıyla ilgili konuşan Edessa Belediye Başkanı Dimitris Yannu, yaşanan bu vandalizm olaylarının mültecilerle ilgisi olmadığını, çünkü Arnissa’daki otelde daha önce yerleştirilen mültecilerin zaten bulunduğunu belirtti ve neyse ki can kaybının yaşanmamasın sevindirici olduğunu söyledi.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish