Batı Trakya Haber

Mülteci Barındırma Kampı Karşısına Kilise İnşa Ediyorlar

Seymen köyü yakınlarında bulunan Mülteci Barındırma Kampı karşısına kilise inşa ediyorlar.

Yunanistan’ın Batı Trakya’da Meriç (Evros) ili Kumçiftliği (Orestiada) bölgesi Seymen (Filakio) köyü yakınlarında bulunan Mülteci Barındırma Kampı karşısına kilise inşa ediyorlar.

Yapılan duyuruya göre, “Ayasofya” kilisesinin inşası için geri sayım başlamış ve köylülerin inisiyatifi ile maddi yardımda bulunmak isteyenlere çağrıda bulunuyor.

Yapılan yazılı açıklamada, aylarca geciktiren tüm bürokratik işlemlerin aşıldığını ve şimdi artık “Evros Filakio Sakinleri Agia Sofia Kültür Derneği” kurulduğu belirtiliyor.

Bu yolda KDV numarası alınmış ve Piraeus Bank’ta Banka Hesabı açılmış, dünyanın her yerinden herkesin bu çabaya katkıda bulunabileceği ifade ediliyor.

Bu mücadelede Seymen köyü sakinlerinin öncülüğünü yapan Yerel Muhtar Hristos Tirbakis imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Uzun mücadeleden sonra söz verdiğimiz şeye başlama zamanı. Filakio (Seymen) köyü yakınlarında bulunan Mülteci Barındırma Kampı karşısına, Filakio (Seymen) köyü sakini tarafından, Göçmenlik Bakanlığı almasın diye kiliseye bağışlanan özel bir arsa üzerine kutsal tapınak inşaatı yapılacak.

Kutsal tapınağın inşası için herkesin yapabileceği gibi hepimiz katkıda bulunmalıyız. Bu amaçla şu isimde bir dernek kurduk: “Evros Filakio Sakinleri Agia Sofia Kültür Derneği.”

KDV numarası: 997163487 ve Piraeus Bank’ta Banka Hesabı açtık.

IBAN numarası: GR57 0171 1850 0061 8516 0847 117

Tapınağın acilen inşa edilebilmesi için her birimizin yardımı değerlidir.”

 

 

foto evros-news

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish