Batı Trakya Haber

“Müftümüz İbrahim Şerif’in Yanındayız”

“Müftümüz İbrahim Şerif’in yanındayız, davanın takipçisi olarak uluslararası düzeyde çabalarımızı sürdüreceğiz.”

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, “Müftümüz İbrahim Şerif’in yanındayız, davanın takipçisi olarak uluslararası düzeyde çabalarımızı sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’in “makam gaspı” suçlamasıyla Selanik’te mahkeme önüne çıkartılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Habipoğlu, “Toplumumuzun seçtiği müftülerin makam gaspı suçlamasıyla mahkeme önüne çıkartılması aslında toplumumuza yönelik korku ve sindirme politikasının bir aracı, bunu hepimiz biliyoruz.” Değerlendirmesini yaptı.

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu şu değerlendirmeyi yaptı: “Rodop Seçilmiş Müftümüz İbrahim Şerif’in 2016’da Alankuyu’daki toplu sünnet töreni ve mevlidine katılmasının makam gaspı iddiasıyla mahkemeye taşınması din veya inanç özgürlüğüne aykırıdır. Zira Müftümüz 2017 yılında çeşitli bahanelerle savcılık emri  üzerine defalarca ifade vermeye çağrılmıştı, açılan soruşturmalardan biri yine bu 2016’da Alankuyu’daki toplu sünnet törenine katılmasıyla ilgiliydi.

1913 Atina ve 1923 Lozan Antlaşması’na aykırı bir biçimde devletin kendi dini liderlerimizi belirleme hakkımızı elimizden almasının yanı sıra toplumumuzun seçtiği Müftülerin makam gaspı suçlamasıyla soruşturma kapsamında ifade vermeye çağrılması ve mahkeme önüne çıkartılması aslında toplumumuza yönelik korku ve sindirme politikasının bir aracı, bunu hepimiz biliyoruz.

ABTTF olarak bunu defalarca uluslararası düzeyde dile getirdik, getirmeye devam edeceğiz. Müftümüz İbrahim Şerif’in yanındayız, davanın takipçisi olarak uluslararası düzeyde çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Haberin devamını oku

2 Yorum

  1. İstediğiniz kadar yanında olun.evvela bu adamda müftülük yapacak derecede ilim yoktur.fetva vermek vaaz vermeye benzemez. bu azınlığı din adı altında Türkçülük yaparak boldünüz.müslumanlari birbirine düşürdünüz.türkçü camisi yavurcu camisi diye.eeee ne bu be bu nasıl müftülük nasıl Müslümanlık.hadi işinize.sizden müftü olmaz.gidin evvelâ müslüman olun.

  2. Uluslararası düzeyde değilde istersen melekler aleminde ara.ne ferace kalmış ne mantu kizlarimiz açık saçık platiyalarda gezerken,kahvehaneler tıklım tıklım,camilerimiz boş kalmişken kuru kuruya neyin hakkını arayacaksın.zaten kuş çoktan uçmuş.onlemek mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish